Powiat poznański - Atrakcje

Strony

Pałac w Rogalinie - zabytkowy pałac we wsi Rogalin w województwie wielkopolskim.
Pałac w Będlewie to XIX-wieczny pałac znajdujący się we wsi Będlewo, w województwie wielkopolskim.
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Tulcach przy ul. Pocztowej 1, wzniesiony w I poł. XIII wieku z fundacji rodu Łodziów w stylu późnoromańskim, przebudowywany w XV i XVI wieku, rozbudowany w 1784.
Kórnik, Zamkowa 5
Zamek w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich, położona w mieście Kórnik, w województwie wielkopolskim. Obecnie siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Początki zamku sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku.
Owińska, Plac Przemysława 12
Klasztor Cysterek w Owińskach - dawny kościół i klasztor cysterek znajdujący się we wsi Owińska, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Obecnie kościół służy jako świątynia parafialna, natomiast klasztor mieści Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych.
Pałac w Gułtowach - zabytkowy pałac we wsi Gułtowy w województwie wielkopolskim. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo wielkopolska (pol.). 31 marca 2014.
Wielkopolski Park Narodowy – polski park narodowy o powierzchni 7 584 ha, utworzony w 1957 r., położony nad Wartą, na południe od Poznania. W Parku utworzono 18 obszarów ochrony ścisłej o łącznej powierzchni 260 ha.
Owińska, Plac Przemysława 12
Telefon: +48 61 812 65 02
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Owińskach – rzymskokatolicka parafia w Owińskach, należy do dekanatu czerwonackiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIV wieku. Prowadzą ją sercanie biali. Mieści się przy placu Przemysława.
Konarzewo, Stęszewska 4
Pałac w Konarzewie – barokowa, piętrowa budowla na planie prostokąta, wzniesiona w latach 1689–1699 dla Jędrzeja Radomickiego herbu Kotwicz, starosty osieckiego, późniejszego wojewody poznańskiego.
Iwno, Park im. Mielżyńskich 1
Owińska, Poznańska 1
Pięknym późnoklasycystycznym obiektem jest pałac pochodzący z lat 1804-06, wybudowany dla Ottona von Treskowa, ówczesnego właściciela Owińsk. Projektantem budowli był jeden z architektów berlińskich, być może Karol Fryderyk Schinkel lub Franciszek Catella.
Stęszew, Kościelna 3
Kościół Trójcy Świętej w Stęszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podpoznańskim Stęszewie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu stęszewskiego archidiecezji poznańskiej.
Pochodzący z lat 1877-80 neoklasycystyczny pałac wzniesiony został przez Ludwika Hunha dla Albrechta Ottona von Treskowa. Przez szereg lat mieścił się w nim klub garnizonowy (kasyno).
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - zabytkowy kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Soboty (gmina Rokietnica).
Pałac w Strykowie (zwany również "zamkiem Von Treskov") - zabytkowy pałac we wsi Strykowo w województwie wielkopolskim.

Strony