Powiat kępiński - Atrakcje

Strony

Ratusz w Kępnie - kępiński ratusz został wybudowany w stylu klasycystycznym w 1835 roku. Był siedzibą magistratu i sądu.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, lokalnie określany jako Na Pólku – zabytkowy drewniany kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Został wybudowany w 1711 roku i położony jest w szczerym polu około 1700 metrów od centrum Bralina.
Laski, Osiedle Spółdzielcze 1
Kępno, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół Świętego Marcina w Kępnie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Kępno. Należy do dekanatu Kępno. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Kościół parafialny pw. św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku powstał w 1802 r. Został ufundowany przez biskupa wrocławskiego Jana Maurycego Strachwitza.
Kępno, Łazienkowa 6
Synagoga w Kępnie – synagoga znajdująca się w Kępnie przy ulicy Łaziennej 6, niedaleko rynku.
Kościół pw. św. Rocha – kościół, znajdujący się w Proszowie, powstały w 1251 r. Obecny zbudowany został w 1711 r., a odnowiony w 1920 i 1981 r.
Kościół św. Anny w Bralinie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Bralin, w powiecie kępińskim. Mieści się przy ulicy Wrocławskiej. Należy do dekanatu Bralin.
Kościół Świętego Floriana w Opatowie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Opatów, w gminie Łęka Opatowska, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcinica diecezji kaliskiej. Mieści się przy ulicy Poznańskiej.
Rychtal, Kościelna 8
Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Rychtalu - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Rychtal, w gminie Rychtal, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcinica.

Strony