Piła

0

Piła (łac. Pila, niem. Schneidemühl) – miasto powiatowe położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Gwdą.

Warto zobaczyć

Piła, Browarna 7
Konsulat RP w Pile (Polnisches Konsulat in Schneidemühl) – polska placówka konsularna działająca w okresie międzywojennym w ówczesnym Schneidemühl.
Piła, Krzywa
Telefon: 67 351 67 75
Kościoł św. Rodziny w Pile - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Piła. Należy do dekanatu Piła. Mieści się przy ulicy Jana Bosko.
Rezerwat przyrody "Kuźnik" - krajobrazowy rezerwat przyrody położony w północno-zachodniej części Piły, powiecie pilskim (województwo wielkopolskie).
Piła, Ludowa 20
Telefon: 67 351 12 62
Kościół Świętego Antoniego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Park Miejski im. Stanisława Staszica - park położony w zachodniej części centrum Piły, na obszarze o powierzchni 11,63 ha. Założony w 1896, jest jednym z najstarszych istniejących parków miejskich w Wielkopolsce.
Płocie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w granicach miasta Piła, leżące na terenie Dolinie Gwdy. Według niektórych źródeł mylnie zaliczana do Równiny Wałeckiej.
Jezioro Rudnickie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w granicach miasta Piła, leżące na terenie Doliny Gwdy.
Piła, Zygmunta Starego
Parowozownia Piła – XIX-wieczna parowozownia w mieście Piła, obecnie nieużywana.
Jezioro Piaszczyste - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w granicach miasta Piła, leżące na terenie Doliny Gwdy. To niewielkie jezioro położone jest na południowy zachód od centrum Piły.
Piła, Plac Staszica 9-10
Telefon: 67 2126210