Piła - Religia

Piła, Krzywa
Telefon: 67 351 67 75
Kościoł św. Rodziny w Pile - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Piła. Należy do dekanatu Piła. Mieści się przy ulicy Jana Bosko.
Piła, Ludowa 20
Telefon: 67 351 12 62
Kościół Świętego Antoniego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Piła, Browarna 15
Kościół Świętego Stanisława Kostki w Pile – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Piła, Korczaka 79
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pile została utworzona w 1992. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Kościół parafialny wybudowany w latach 1994-2000. Mieści się przy ulicy Korczaka.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Pile-Motylewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, na Osiedlu Motylewo, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile – kościół parafialny w Pile. Od 14 września 2002 siedziba Kolegiackiej Kapituły Pilskiej utworzonej przez ówczesnego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Mariana Gołębiewskiego. Mieści się przy ulicy Złotej, na Osiedlu Górnym.
Piła, Śniadeckich 90
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pile została utworzona w 1992. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Kościół parafialny wybudowany w 1992, rozbudowany w latach 1997-1998. Mieści się przy ulicy Śniadeckich.
Piła, Karola Libelta 3
Parafia Świętego Jana Bosko w Pile została utworzona w 1993. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana przez księży Salezjanów. Kościół parafialny w budowie. Mieści się przy ulicy Libelta.
Cmentarz jeniecki w Pile-Leszkowie – miejsce pochówku ponad 2600 jeńców wojennych z armii państw ententy z okresu I wojny światowej, zmarłych w niemieckim obozie jenieckim w Pile. Znajduje się na Leszkowie – południowo-wschodnim przedmieściu Piły, przy ul. Na Leszkowie.