Wałcz

0

Wałcz (niem. Deutsch Krone) – miasto powiatowe położone w województwie zachodniopomorskim, nad jeziorami Raduń i Zamkowym.

Warto zobaczyć

Wałcz, Plac Wolności 1
Ratusz w Wałczu – ratusz został wybudowany w 1890 roku. Obecnie jest siedzibą władz miejskich. Mieści się w narożniku Placu Wolności (Rynku). Reprezentuje styl eklektyczny. Jest to budowla dwukondygnacyjna, posiadająca piwnice, na parterze posiada boniowanie.
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Wałczu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Kujawskiej.
Wałcz, pl. Wolności
Kościół Świętego Mikołaja w Wałczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Wałcz, Aleja Zdobywców Wału Pomorskiego
Wałcz, 12 Lutego 3
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu – cerkiew greckokatolicka w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Świątynia została wybudowana jako luterańska kaplica szpitalna z dobudowaną doń kostnicą w latach 1923-1924. Reprezentuje styl eklektyczny z przewagą elementów neoromańskich.
Jezioro Zamkowe – jezioro w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w mieście Wałcz. Charakteryzuje się dość regularną linią brzegową, ma kształt wydłużony o przebiegu północny zachód - południowy wschód. Na północy jezioro wcina się w zabudowę miasta.
Raduń – jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w granicach administracyjnych miasta Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Cegielnia - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, położone w granicach administracyjnych miasta Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Wałcz, Sądowa 4
Kościół Świętego Antoniego w Wałczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obecnie należy do Kapucynów.