Czaplinek

0

Czaplinek - miasto w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Czaplinku – ratusz wybudowany w 1845 roku, który znajduje się na rynku w Czaplinku. Jest to dwukondygnacyjna budowla z wysokimi piwnicami. Nad półkolistym wejściem do budynku znajduje się herb miasta. Posiada dach z czerwonej dachówki.
Rezerwat Brzozowe Bagno koło Czaplinka – o powierzchni 58,13 ha utworzony został w 2010 roku. Położony jest on na terenie otuliny Drawskiego Parku Krajobrazowego w gminie Czaplinek.
Czaplinek, Stanisława Moniuszki 26a
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do dekanatu Barwice i parafii Świętej Trójcy w Czaplinku.
Drawsko – jezioro na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Czaplinek. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 1781,5 ha. Objętość wody w zbiorniku wynosi 331 443,5 tys. m³.
Czaplinek, Stanisława Moniuszki 20
Kościół Świętej Trójcy w Czaplinku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Czaplinku, w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Barwice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Cmentarz żydowski w Czaplinku – kirkut powstał w 1820 i mieścił się na niewielkim wzniesieniu przy Klöbensteiner Weg (dziś ul. Kamienna). W 1938 lub później uległ dewastacji. Wszystkie macewy zgromadzono na jednym stosie. Nie zachowały się żadne nagrobki.