Powiat policki

0

Powiat policki - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Nowe Warpno, Plac Zwycięstwa 1
Ratusz w Nowym Warpnie, siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Warpnie, jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego typu w Polsce.
Police, Plac Bolesława Chrobrego
pl. Bolesława Chrobrego w Policach – główna część Starego Miasta w Policach. Znajduje się tu punkt początkowy szlaku Polickiego PTTK.
Police, Mazurska 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach – to współczesny kościół Mariacki Polic zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego (Parafia rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Mazurskiej 1).
Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie – średniowieczna budowla z cennym wyposażeniem, położona w centrum podszczecińskiej wsi Mierzyn w powiecie polickim.
Rezerwat przyrody "Kurowskie Błota" - faunistyczny, o powierzchni 98,43 ha, utworzony 20 października 1965, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo, w północnej części Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry, 8 km na południe od centrum Szczecina.
Wielecka Góra – najwyższy punkt Wzgórz Warszewskich o wysokości 130,9 m n.p.m. Znajduje się w rejonie dawnej, nieistniejącej obecnie, wsi Goślice (gmina Police), tuż przy północnej granicy Szczecina. Wzniesienie jest porośnięte lasem (Puszcza Wkrzańska).
Jezioro Samotne - słodkowodne, antropogeniczne jezioro położone na Międzyodrzu, naprzeciw wsi Siadło Dolne, w pobliżu autostrady A6, na terenie powiatu gryfińskiego.
Bagno Pilchowskie, także Jezioro Pilchowskie (niem. Polchower See) – wysychające i porastające szuwarami jezioro położone ok. 1 km na zachód od wsi Pilchowo w powiecie polickim. Na arkuszu mapy katastralnej Pomorza Szwedzkiego z roku 1692 dotyczącego Pilchowa jezioro ma długość ok.
Jezioro Myśliborskie Małe także Jezioro Małomyśliborskie (do 1945 niem. Kleiner Mūtzelburger See) – jezioro śródleśne w Puszczy Wkrzańskiej, gminie Nowe Warpno, powiecie polickim, w miejscowości Myślibórz Wielki, blisko granicy polsko-niemieckiej.
Fabryka benzyny syntetycznej w Policach (niem. Hydrierwerke Pölitz – Aktiengesellschaft) - jedna z 12 fabryk wzniesionych przez IG Farben Industrie produkująca paliwo płynne z węgla (benzyna syntetyczna).