Powiat policki

0

Powiat policki - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Nowe Warpno, Plac Zwycięstwa 1
Ratusz w Nowym Warpnie, siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Warpnie, jeden z najciekawszych architektonicznie budynków tego typu w Polsce.
Police, Plac Bolesława Chrobrego
pl. Bolesława Chrobrego w Policach – główna część Starego Miasta w Policach. Znajduje się tu punkt początkowy szlaku Polickiego PTTK.
Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie – średniowieczna budowla z cennym wyposażeniem, położona w centrum podszczecińskiej wsi Mierzyn w powiecie polickim.
Police, Mazurska 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach – to współczesny kościół Mariacki Polic zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego (Parafia rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Mazurskiej 1).
Rezerwat przyrody "Kurowskie Błota" - faunistyczny, o powierzchni 98,43 ha, utworzony 20 października 1965, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo, w północnej części Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry, 8 km na południe od centrum Szczecina.
Fabryka benzyny syntetycznej w Policach (niem. Hydrierwerke Pölitz – Aktiengesellschaft) - jedna z 12 fabryk wzniesionych przez IG Farben Industrie produkująca paliwo płynne z węgla (benzyna syntetyczna).
Kołbaskowo, 84
Telefon: +48913119524
Kościół Świętej Trójcy w Kołbaskowie – świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Kołbaskowie, jest kościołem parafialnym.
Kościół Najświętszej Marii Panny w Niekłończycy - świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży (Gmina Police) jest kościołem filarnym w Niekłończycy.