Powiat drawski

0

Powiat drawski - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Złocieńcu (dawniej niem. Falkenburg) – ruiny zamku w Złocieńcu położone na skarpie, nad Drawą.
Zamek Drahim w Starym Drawsku – pozostałości warownego zamku joannitów, wzniesionego w latach 1360–1366, w Starym Drawsku (niem. Alt Draheim), gm. Czaplinek, woj. zachodniopomorskim. Ruiny wpisane zostały w 1959 do rejestru zabytków.
Niewlino (Nobliny) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, w gminie Czaplinek. Przy północnym brzegu jeziora znajduje się miejscowość Nobliny (chociaż już w granicach innej gminy), a od południa jest połączone z jeziorem Kortkowo.
Drawsko Pomorskie, Plac Elizy Orzeszkowej 3
Ratusz w Drawsku Pomorskim - wybudowany na przełomie XIX i XX wieku w stylu eklektycznym efektowny gmach mieści się przy placu Elizy Orzeszkowej.
Ratusz w Złocieńcu - budynek mieści się przy Starym Rynku. Został zbudowany latach 1833-1863. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego. Został wybudowany na planie prostokąta, posiada dwie kondygnacje. Posiada dach czterospadowy z proporcjonalnie rozmieszczonymi facjatami.
Ratusz w Czaplinku – ratusz wybudowany w 1845 roku, który znajduje się na rynku w Czaplinku. Jest to dwukondygnacyjna budowla z wysokimi piwnicami. Nad półkolistym wejściem do budynku znajduje się herb miasta. Posiada dach z czerwonej dachówki.
Drawski Park Krajobrazowy – park krajobrazowy w województwie zachodniopomorskim, obejmujący najcenniejszy fragment Pojezierza Drawskiego zajmujący tereny sześciu gmin. Park został utworzony w 1979 roku, obejmuje obszar 63 642 ha (w tym otulina 22 212 ha). Powierzchnia samego parku wynosi 414,30 km².