Powiat goleniowski

0

Powiat goleniowski - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Kościół św. Stanisława BM – kościół filialny w Dzisnej.
Czerńsko (także Niewiadowo, Jezioro Niewiadowskie) – jezioro polodowcowe na Równinie Goleniowskiej, położone w woj.
Nowogard, Plac Wolności 1
Ratusz w Nowogardzie – obecna budowla zbudowana została w 1911 roku według projektu mistrza budowlanego Berga. Stanął na miejscu kamienicy mieszkalnej, bowiem wcześniej siedziba rady miejskiej znajdowała się pośrodku rynku. Posiada wieżyczkę zegarową.
Rezerwat przyrody "Uroczysko Święta im. Profesora Mieczysława Jasnowskiego" - torfowiskowy, o powierzchni 207,77 ha, utworzony 23 stycznia 1973, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim i w gminie Goleniów, w zachodniej części Puszczy Goleniowskiej, 2 km na północ od Świętej.
Kościół św. Jacka – kościół parafialny w Stepnicy, zbudowany na planie krzyża greckiego (duża rzadkość na Pomorzu Zachodnim). Ściany kościoła zbudowane zostały w technice ryglowej, jednak z powodu późniejszego otynkowania cecha ta nie jest widoczna zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Łoźnicy - jeden z największych kościołów ryglowych na Pomorzu Zachodnim. Położony w centrum wsi Łoźnica, przy skrzyżowaniu dróg wiodących do Sobieszewa, Świętoszewa i Czermnicy.