Powiat goleniowski

0

Powiat goleniowski - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Kościół św. Stanisława BM – kościół filialny w Dzisnej.
Nowogard, Plac Wolności 1
Ratusz w Nowogardzie – obecna budowla zbudowana została w 1911 roku według projektu mistrza budowlanego Berga. Stanął na miejscu kamienicy mieszkalnej, bowiem wcześniej siedziba rady miejskiej znajdowała się pośrodku rynku. Posiada wieżyczkę zegarową.
Czerńsko (także Niewiadowo, Jezioro Niewiadowskie) – jezioro polodowcowe na Równinie Goleniowskiej, położone w woj.
Rezerwat przyrody "Uroczysko Święta im. Profesora Mieczysława Jasnowskiego" - torfowiskowy, o powierzchni 207,77 ha, utworzony 23 stycznia 1973, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim i w gminie Goleniów, w zachodniej części Puszczy Goleniowskiej, 2 km na północ od Świętej.
Kościół św. Jacka – kościół parafialny w Stepnicy, zbudowany na planie krzyża greckiego (duża rzadkość na Pomorzu Zachodnim). Ściany kościoła zbudowane zostały w technice ryglowej, jednak z powodu późniejszego otynkowania cecha ta nie jest widoczna zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Łoźnicy - jeden z największych kościołów ryglowych na Pomorzu Zachodnim. Położony w centrum wsi Łoźnica, przy skrzyżowaniu dróg wiodących do Sobieszewa, Świętoszewa i Czermnicy.