Powiat myśliborski

0

Powiat myśliborski - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Smolnicy – pałac w Smolnicy w województwie zachodniopomorskim, reprezentatywny przykład rezydencji z 2 poł. XIX w. na Pomorzu Zachodnim. Wpisany do rejestru zabytków w 2008 r.
Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 10
Kolegiata św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu – kościół farny z początku XV wieku, z fragmentami granitowymi z drugiej połowy XIII wieku. W wieży portal renesansowy 1585. Ołtarz główny z 1697, ambona z około połowy XVII wieku, resztki chrzcielnicy z XIII wieku.
Pałac w Dolsku – ruina pałacu w stylu neogotyku angielskiego, znajdująca się w Dolsku, na polanie parkowej w odsunięciu od dziedzińca folwarku, w pobliżu południowego brzegu jez. Dolsk. W czasach świetności zwany był małym Sanssouci.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Kościół pw. Świętego Krzyża, zbudowany w l. 1905-1907 przez polskich robotników, pracujących na tych ziemiach. Świątynia od początku była kościołem katolickim.
Pałac w Czernikowie – barokowy pałac w Czernikowie, w województwie zachodniopomorskim.
Pałac w Rościnie – późnobarokowy pałac w Rościnie w województwie zachodniopomorskim.
Kościół św. Stanisława w Chwarszczanach – kościół filialny, pierwotnie kaplica templariuszy, obecnie pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, pierwotnie św. Jana Ewangelisty; jeden z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego. Należy do parafii Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie.
Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 1
Telefon: +4895 747 20 61
Ratusz w Myśliborzu - myśliborski ratusz jest budowlą klasycystyczną wybudowaną w latach 1771-1772. Jest to budowla dwukondygnacyjna. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz oraz Rady Miejskiej. Mieści się przy Rynku im. Jana Pawła II, pod numerem 1.