Myślibórz

0

Myślibórz (do 1945 niem. Soldin) – miasto powiatowe w południowo-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego.

Warto zobaczyć

Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 10
Kolegiata św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu – kościół farny z początku XV wieku, z fragmentami granitowymi z drugiej połowy XIII wieku. W wieży portal renesansowy 1585. Ołtarz główny z 1697, ambona z około połowy XVII wieku, resztki chrzcielnicy z XIII wieku.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Kościół pw. Świętego Krzyża, zbudowany w l. 1905-1907 przez polskich robotników, pracujących na tych ziemiach. Świątynia od początku była kościołem katolickim.
Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 1
Telefon: +4895 747 20 61
Ratusz w Myśliborzu - myśliborski ratusz jest budowlą klasycystyczną wybudowaną w latach 1771-1772. Jest to budowla dwukondygnacyjna. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz oraz Rady Miejskiej. Mieści się przy Rynku im. Jana Pawła II, pod numerem 1.
Klasztor Dominikanów w Myśliborzu - jedyny klasztor dominikanów w Nowej Marchii. Miał formę czworoboku: trzy skrzydła zajmował klasztor, w jednym mieścił się kościół. Do naszych czasów zachował się kościół i jedno skrzydło klasztorne.
Myślibórz, Bohaterów Warszawy 74
Muzeum Pojezierza Myśliborskiego – znajduje się w Myśliborzu, w województwie zachodniopomorskim. Od 1979 mieści się w zabytkowej, gotyckiej kaplicy św. Ducha. Muzeum posiada cztery sale ekspozycyjne. Sala I "Myślibórz we wczesnym średniowieczu"
Jezioro Myśliborskie – duże jezioro w zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, na Pojezierzu Myśliborskim, od północy przylegające do Myśliborza.
Myślibórz, Bohaterów Warszawy 74