Powiat wałecki

0

Powiat wałecki - powiat ziemski w województwie zachodniopomorskim.

Warto zobaczyć

Tuczno, Zamkowa 1
Zamek w Tucznie – zamek znajdujący się na południowym skraju miasta Tuczno, przy ul. Zamkowej, na stromym wzgórzu położonym na przesmyku między Jeziorem Zamkowym a jeziorem Tuczno.
Wałcz, Plac Wolności 1
Ratusz w Wałczu – ratusz został wybudowany w 1890 roku. Obecnie jest siedzibą władz miejskich. Mieści się w narożniku Placu Wolności (Rynku). Reprezentuje styl eklektyczny. Jest to budowla dwukondygnacyjna, posiadająca piwnice, na parterze posiada boniowanie.
Nakielno - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w gminie Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego. Jezioro położone jest ok. 3 km na południe od wsi Strączno.
Jezioro Głębokie - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w gminie Wałcz, położone we wsi Dobino. Jezioro leży na terenie Pojezierza Wałeckiego. Na zachód od jeziora przebiega linia kolejowa nr 403 łącząca Piłę i Wałcz.
Parafia Chrystusa Króla w Lubnie została utworzona 17 kwietnia 1981. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku w stylu neoromańskim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 31.
Kopanik - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. wałeckim, w gminie Wałcz, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.