Powiat wałecki - Religia

Strony

Parafia Chrystusa Króla w Lubnie została utworzona 17 kwietnia 1981. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku w stylu neoromańskim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 31.
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Wałczu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew znajduje się przy ulicy Kujawskiej.
Kościół Świętego Antoniego Padewskiego w Człopie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Człopie, w powiecie wałeckim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Wałcz, pl. Wolności
Kościół Świętego Mikołaja w Wałczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Różewie została utworzona 27 sierpnia 1998. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1898 roku w stylu neogotyckim, poświęcony w 1905.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mirosławcu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Mirosławcu, w powiecie wałeckim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Wałcz, Aleja Zdobywców Wału Pomorskiego
Tuczno, Stanisława Moniuszki
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tucznie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Tucznie, w powiecie wałeckim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Wałcz, 12 Lutego 3
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu – cerkiew greckokatolicka w Wałczu, w województwie zachodniopomorskim. Świątynia została wybudowana jako luterańska kaplica szpitalna z dobudowaną doń kostnicą w latach 1923-1924. Reprezentuje styl eklektyczny z przewagą elementów neoromańskich.
Parafia św. Wawrzyńca w Rudkach została utworzona 27 lutego 1946. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XX wieku w stylu neogotyckim, poświęcony w 1945. Mieści się pod numerem 14.
Parafia św. Bartłomieja w Rzeczycy została utworzona w 1923. Należy do dekanatu Mirosławiec diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1859 roku i ma charakter salowy, poświęcony w 1859. Mieści się przy ulicy 1. Maja 32.

Strony