Powiat myśliborski - Religia

Strony

Myślibórz, Rynek imienia Jana Pawła II 10
Kolegiata św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu – kościół farny z początku XV wieku, z fragmentami granitowymi z drugiej połowy XIII wieku. W wieży portal renesansowy 1585. Ołtarz główny z 1697, ambona z około połowy XVII wieku, resztki chrzcielnicy z XIII wieku.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Kościół pw. Świętego Krzyża, zbudowany w l. 1905-1907 przez polskich robotników, pracujących na tych ziemiach. Świątynia od początku była kościołem katolickim.
Kościół św. Stanisława w Chwarszczanach – kościół filialny, pierwotnie kaplica templariuszy, obecnie pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, pierwotnie św. Jana Ewangelisty; jeden z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego. Należy do parafii Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie.
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie – kościół parafialny parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie – kościół parafialny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie.
Kościół pw. Narodzenia NMP w Smolnicy – kościół parafialny parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolnicy.
Kościół pw. św. Antoniego w Dębnie – kościół pomocniczy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie.
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warnicach – kościół parafialny parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warnicach.
Klasztor Dominikanów w Myśliborzu - jedyny klasztor dominikanów w Nowej Marchii. Miał formę czworoboku: trzy skrzydła zajmował klasztor, w jednym mieścił się kościół. Do naszych czasów zachował się kościół i jedno skrzydło klasztorne.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Barlinku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy ulicy Górnej 7.
Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Czernikowie – kościół filialny parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Golenicach.
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Różańsku – kościół parafialny parafii św. Michała Archanioła w Różańsku.
Barlinek, Świętego Bonifacego 13
Kościół Świętego Bonifacego w Barlinku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Barlinku, w powiecie myśliborskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Barlinek archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Cychrach – kościół parafialny parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Cychrach.
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Barlinek, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Barlinek archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół Świętego Antoniego Padewskiego w Boleszkowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Boleszkowicach, w gminie Boleszkowice, w powiecie myśliborskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Mieszkowice archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Warszawskiej.
Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dolsku – kościół filialny parafii św. Michała Archanioła w Różańsku.
Kościół pw. św. Ottona Biskupa w Grzymiradzu – kościół filialny parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolnicy.

Strony