Powiat goleniowski - Religia

Strony

Kościół św. Stanisława BM – kościół filialny w Dzisnej.
Kościół św. Jacka – kościół parafialny w Stepnicy, zbudowany na planie krzyża greckiego (duża rzadkość na Pomorzu Zachodnim). Ściany kościoła zbudowane zostały w technice ryglowej, jednak z powodu późniejszego otynkowania cecha ta nie jest widoczna zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Łoźnicy - jeden z największych kościołów ryglowych na Pomorzu Zachodnim. Położony w centrum wsi Łoźnica, przy skrzyżowaniu dróg wiodących do Sobieszewa, Świętoszewa i Czermnicy.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Maszewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Maszewie, w powiecie goleniowskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Maszewo. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Nowogardzie, w powiecie goleniowskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Nowogard, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przybiernowie – parafia rzymskokatolicka w Przybiernowie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Golczewo. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Goleniów, Generała Władysława Andersa 6
Kościół św. Jerzego w Goleniowie, siedziba jednej z trzech parafii miasta Goleniowa, świątynia wybudowana w latach 70. i 80. XX wieku na ruinach starszej, niemieckiej z początków XX wieku.

Strony