Powiat policki - Religia

Strony

Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie – średniowieczna budowla z cennym wyposażeniem, położona w centrum podszczecińskiej wsi Mierzyn w powiecie polickim.
Police, Mazurska 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach – to współczesny kościół Mariacki Polic zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego (Parafia rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Mazurskiej 1).
Kołbaskowo, 84
Telefon: +48913119524
Kościół Świętej Trójcy w Kołbaskowie – świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Kołbaskowie, jest kościołem parafialnym.
Kościół Najświętszej Marii Panny w Niekłończycy - świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży (Gmina Police) jest kościołem filarnym w Niekłończycy.
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży – świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży (ul. Rybacka, Gmina Police) jest kościołem parafialnym.
Kościół pw. św. Huberta – ryglowy, z 1793 r., w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w Nowym Warpnie-Karsznie. filialny podlega parafii pw. Wniebowzięcia NMP, archidiecezja szczecińsko-kamieńska.
Kościół św. Kazimierza Królewicza w Policach – jest najmłodszym kościołem miasta Police. Znajduje się na Osiedlu Anny Jagiellonki przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego 2F. Parafia pw. Świętego Kazimierza Królewicza jest najludniejszą w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Dobra, Klasztorna 1
Kościół Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej – kamienno-ceglana świątynia o prostej architekturze (bez wieży oraz wydzielonego prezbiterium), jedyny relikt średniowiecznej zabudowy wsi Dobra koło Szczecina.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie - świątynia należąca do parafii rzymskokatolickiej pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej Szczecin Bukowo, jest kościołem filialnym w Przęsocinie (ul. Kościelna).
Nowe Warpno, Kościelna 1
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - parafialny w Nowym Warpnie, cenny zabytek architektury.
Police, pl. Chrobrego 2
Kaplica gotycka na pl. Bolesława Chrobrego w Policach – pozostałość po XIII/XIV-wiecznym kościele Najświętszej Marii Panny istniejącym tu do końca XIX wieku, a następnie rozebranym. Jest zwana również "małym kościółkiem".
Police, Kościelna
Kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy - jest najstarszym z trzech użytkowanych obecnie kościołów w mieście. Znajduje się przy ul. Kościelnej 4. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo zachodniopomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Kościół św. Pawła w Tatyni - świątynia należąca do parafii rzymskokatolickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, jest kościołem filalnym w Tatyni.
Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Warnołęce – zabytkowa świątynia ryglowa w miejscowości Warnołęka w gminie Nowe Warpno.

Strony