Powiat policki - Jeziora

Jezioro Samotne - słodkowodne, antropogeniczne jezioro położone na Międzyodrzu, naprzeciw wsi Siadło Dolne, w pobliżu autostrady A6, na terenie powiatu gryfińskiego.
Bagno Pilchowskie, także Jezioro Pilchowskie (niem. Polchower See) – wysychające i porastające szuwarami jezioro położone ok. 1 km na zachód od wsi Pilchowo w powiecie polickim. Na arkuszu mapy katastralnej Pomorza Szwedzkiego z roku 1692 dotyczącego Pilchowa jezioro ma długość ok.
Jezioro Myśliborskie Małe także Jezioro Małomyśliborskie (do 1945 niem. Kleiner Mūtzelburger See) – jezioro śródleśne w Puszczy Wkrzańskiej, gminie Nowe Warpno, powiecie polickim, w miejscowości Myślibórz Wielki, blisko granicy polsko-niemieckiej.
Karpino (do 1945 niem. Karpiner See) – jezioro śródleśne w Puszczy Wkrzańskiej, gminie Police, ok. 300 m na zachód od osady Karpin i ok. 13 km na północny zachód od centrum Polic. Nazwę jeziora Karpino wprowadzono urzędowo rozporządzeniem w 1949 roku .
Bartoszewo - jezioro położone w Bartoszewie (powiat policki), w odległości 11,5 km na północny zachód od centrum Szczecina, w zlewni rzeki Gunicy.
Czarny Staw (niem. Schwarzer See) – wysychające jeziorko leśne, położone kilometr na północ od wsi Witorza oraz 2,5 km na zachód od wsi Tatynia w powiecie polickim. Nazwa polska obowiązuje od 1945 i jest dosłownym tłumaczeniem nazwy niemieckiej Schwarzer See (Schwarz – czarny, See – jezioro).
Czarcie Bagno (do 1945 niem. Teufels Teich) – gęsto zarośnięte roślinnością bagno, położone przy północnej granicy miasta Szczecina i gminy Police w Puszczy Wkrzańskiej, na zachód od dawnej wsi Goślice.
Piaski (do 1945 niem. Gross Pätsch See) – jezioro śródleśne w Puszczy Wkrzańskiej, położone na Równinie Wkrzańskiej, w gminie Nowe Warpno, w okolicach Piaskowej Góry (37 m n.p.m.), dużej wydmy, i szlaku czerwonego Puszczy Wkrzańskiej im. Stefana "Taty" Kaczmarka.
Lipka (niem. Lind See) – niewielkie, otoczone lasem, wysychające jeziorko, położone 0,7 km na północ od wsi Lubieszyn, po wschodniej stronie drogi Lubieszyn – Buk. W odległości 0,5 km na północ od jeziorka znajduje się opuszczona wieś Linki. Nazwa polska od 1945 r., jest kalką nazwy niem.
Piaszynko (do 1945 niem. Klein Pätsch See) – zarastające jezioro śródleśne w Puszczy Wkrzańskiej, położone na Równinie Wkrzańskiej, w gminie Police, w okolicach opuszczonej i rozebranej leśniczówki Kniężyce, i szlaku czerwonego Puszczy Wkrzańskiej im. Stefana "Taty" Kaczmarka.
Jezioro Kościńskie (niem. Köstiner See) – wysychające jezioro leśne, położone 1 km na północ od wsi Kościno oraz 0,5 km na wschód od granicy polsko-niemieckiej.
Stolsko (niem. Schlosssee) – niewielkie jezioro we wsi Stolec (powiat policki, województwo zachodniopomorskie) przecięte granicą polsko-niemiecką. Leży na Równinie Wkrzańskiej w Puszczy Wkrzańskiej.
Jezioro Barnisławskie (niem. Barnimslower See) – wysychające i porastające szuwarami jezioro polne, położone na północny-wschód od wsi Barnisław w powiecie polickim. Na arkuszu mapy katastralnej Pomorza Szwedzkiego z roku 1692 (skala 1:8200) dotyczącego Barnisławia jezioro ma długość ok.
Świdwie (niem. Neuendorfer See) – jezioro o powierzchni ok. 890 ha na Równinie Polickiej w powiecie polickim (województwo zachodniopomorskie) na skraju Puszczy Wkrzańskiej wchodzące w skład rezerwatu przyrody Świdwie. Przez jezioro przepływa rzeka Gunica.
Jezioro Myśliborskie Wielkie (także Wielkie Jezioro Myśloborskie, niem. Großer Mūtzelburger See) – jezioro graniczne położone w Puszczy Wkrzańskiej. Administracyjnie leży w gminie Nowe Warpno w powiecie polickim i niemieckim landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie (powiat Vorpommern-Greifswald).
Jezioro Nowowarpieńskie (niem. Neuwarper See) – jezioro (zatoka) przy południowej części Zalewu Szczecińskiego, leżące w Puszczy Wkrzańskiej, należące do Polski (województwo zachodniopomorskie, gmina Nowe Warpno) i Niemiec (Meklemburgia-Pomorze Przednie, powiat Vorpommern-Greifswald).
Pępowo (niem. Pampowsee) – jezioro położone 1 km na zachód od wsi Rzędziny, przeciete w połowie granicą polsko-niemiecką. Jest to jezioro wysychajace, zarastające roślinnością wodną, zamieniane stopniowo w bagno i wysychający łęg. Na arkuszu mapy katastralnej Pomorza Szwedzkiego z 1694 r.
Wysoki Staw (do 1945 niem. Weihenest Teich, pot. Murowaniec) – staw polodowcowy we Wzgórzach Warszewskich w Szczecinie w dzielnicy Północ (północno-wschodnie Warszewo przy granicy z Bukowem) na terenie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Wodozbiór".