Złotów

0

Złotów (łac. Zlotovia, niem. Flatow, kasz. Złotowò) – miasto powiatowe położone w północnej części województwa wielkopolskiego, nad rzeką Głomią, w sąsiedztwie pięciu jezior: Złotowskiego/Miejskiego, Zaleskiego, Baba, Proboszczowskiego i Burmistrzowskiego.

Warto zobaczyć

Złotów, Wojska Polskiego 2a
Muzeum gromadzące zbiory archeologiczne, etnograficzne, historyczne oraz inne dokumentujące dzieje Ziemi Złotowskiej. Siedzibą Muzeum jest zabytkowa, szachulcowa, osiemnastowieczna kamienica mieszczańska przy ul. Wojska Polskiego. W roku 2012 będzie obchodziło 50-lecie istnienia.
Złotów, Aleja Piasta 1
Siedziba władz miejskich przy alei Piasta wzniesiona w 1913 roku wg projektu ówczesnego architekta miejskiego, Adolfa Behra. W budynku pierwotnie znajdowały się cztery wysokiej klasy artystycznej witraże (ufundowane m.in.
Kościół Świętego Rocha w Złotowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Złotowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Złotów II diecezji bydgoskiej.
Złotów, Panny Marii 13
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Złotów. Należy do dekanatu Złotów I. Mieści się przy ulicy Panny Marii.
Złotów, Bolesława Domańskiego 5
Złotów, Plac Ignacego Paderewskiego
Synagoga w Złotowie – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Złotowie pośrodku ówczesnego Rynku Zielnego (niem. Krautmarkt), obecnie zwanego placem Ignacego Jana Paderewskiego.
Kościół Świętego Stanisława Kostki w Złotowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do złotowskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mieści się w Złotowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Złotów I diecezji bydgoskiej.