Gmina Wyrzysk

0

Gmina Wyrzysk - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskm.

Warto zobaczyć

Wyrzysk, Plac Wojska Polskiego 9
Kościół Świętego Marcina w Wyrzysku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Wyrzysk, w województwie wielkopolskim, przy północnej pierzei rynku (Placu Wojska Polskiego).
Jezioro Falmierowskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Bezpośrednio nad jeziorem leżą dwie wsie: Gromadno i Falmierowo.
Rezerwat przyrody Zielona Góra – rezerwat leśny o powierzchni 96,09 ha, położony w województwie wielkopolskim, powiecie pilskim, gminie Wyrzysk.
Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, Oddział Muzeum Okręgowego w Pile – skansen w Polsce, prezentuje kulturę ludową północnej Wielkopolski. W ekspozycji znajduje się 28 obiektów. Park etnograficzny zajmuje powierzchnię 13 ha. Docelowo muzeum ma posiadać 38 obiektów.
Wyrzysk, Plac Wojska Polskiego
Dębowa Góra – najwyższe wzgórze w morenie czołowej wzdłuż doliny Noteci, na południowym krańcu Pojezierza Krajeńskiego, w środkowej Krajnie w pobliżu miejscowości Wyrzysk. Wysokość 193,7 m n.p.m.