Kościan

0

Kościan (niem. Kosten) – miasto powiatowe w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Kościanie – kościański ratusz jest późnoklasycystyczną budowlą zbudowaną w połowie XIX wieku, na miejscu starszego gotyckiego ratusza z XV wieku. Budynek jest murowany z cegły, otynkowany, posiada boniowany parter.
Kościan, Wrocławska 28a
Dawny kościół ewangelicki w Kościanie znajdował się przy ulicy Wały Żegockiego. Został wybudowany w miejsce starego kościoła parafialnego pod wezwaniem Pana Jezusa pochodzącego z 1666 roku.
Kościan, Marszałka Józefa Piłsudskiego 34
Kościół Świętego Ducha w Kościanie – rzymskokatolicki kościół filialny w Kościanie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kościańskiego archidiecezji poznańskiej.
Kościan, pl. Niezłomnych 1
Kościół Pana Jezusa w Kościanie – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii Świętego Ducha w Kościanie. Mieści się w Kościanie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kościańskiego archidiecezji poznańskiej.
Kościan, Kościelna 1
Kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - najcenniejszy zabytek Kościana, dawna fara miejska.
Kościan – stacja kolejowa w Kościanie, w województwie wielkopolskim, w Polsce, na trasie kolejowej nr 271 Wrocław Główny - Poznań Główny położona przy ulicy Dworcowej 1. Przez Kościan kursują bezpośrednie pociągi:
Kościan, Plac Ignacego Paderewskiego 1a