Powiat ostrowski - Kościoły

Strony

Kościół Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Nowe Skalmierzyce. Mieści się przy ulicy 3 Maja. Należy do dekanatu Ołobok.
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim − modernistyczna bazylika położona w Śródmieściu, przy ulicy Raszkowskiej. W czasie II wojny światowej ocalony przed zniszczeniem dzięki zaangażowaniu mieszkańców i zabiegom działaczy konspiracji.
Ostrów Wielkopolski, Królowej Jadwigi 7
Kościół rzymskokatolicki pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy w Ostrowie Wielkopolskim, tzw. Mały Kościółek, umiejscowiony w Śródmieściu, przy ulicy Królowej Jadwigi. Najstarszy zachowany w całości budynek w mieście.
Ostrów Wielkopolski, Kardynała Mieczysława Ledóchowskiego 2
Konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika - zwana farą, druga (po katedrze w Sosnowcu) pośród katedr i konkatedr polskich, wybudowana w stylu neoromańskim. Położona w Śródmieściu, przy pl. Stefana Rowińskiego, otoczona kompleksem zabytkowych budynków parafii.
Kościół Świętej Barbary w Odolanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Odolanów. Należy do dekanatu Odolanów diecezji kaliskiej. Mieści się w Odolanowie na przedmieściu Górka, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Marcina w Odolanowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Odolanów. Mieści się przy Rynku. Należy do dekanatu Odolanów.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Sobótce - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Sobótka, w gminie Ostrów Wielkopolski, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Gołuchów.
Raszków, Kościelna
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Raszków. Należy do dekanatu Raszków. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowych Skalmierzycach – rzymskokatolicki kościół filialny należący do nowoskalmierzyckiej parafii Bożego Ciała. Należy do dekanatu Ołobok diecezji kaliskiej. Mieści się w Nowych Skalmierzycach, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim.
Odolanów, Plac Tadeusza Kościuszki 1
Parafia pw. św. Michała Archanioła w Szczurach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Raszków diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1762. Położona przy drodze krajowej nr 11 Bytom-Poznań-Kołobrzeg. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony