Powiat ostrzeszowski - Kościoły

Strony

Parafia Chrystusa Króla w Marszałkach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Grabów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1950. Mieści się pod numerem 15a. Prowadzą ją księża Salezjanie.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie - najstarszy kościoł rzymskokatolicki w mieście Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Farnej. Należy do dekanatu Ostrzeszów.
Kościół ewangelicki w Pisarzowicach – świątynia ewangelicka w miejscowości Pisarzowice (niem. Schreibersdorf). Obecnie jest w zaawansowanym stanie zrujnowania.
Kościół Chrystusa Króla w Ostrzeszowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Ostrzeszów, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Zamkowej.
Kościół Świętego Mikołaja w Parzynowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Parzynów, w gminie Kobyla Góra, w powiecie ostrzeszowskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Doruchów, Kościelna 22
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Doruchowie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1415. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kobyla Góra, Plac Wolności 1
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kobyla Góra, w gminie Kobyla Góra, w powiecie ostrzeszowskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów. Mieści się przy Placu Wolności.
Ostrzeszów, św. Mikołaja
Kościół Świętego Mikołaja w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do ostrzeszowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół klasztorny na terenie ostrzeszowskiej parafii Chrystusa Króla. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Mikstat, Kościelna 9
Kościół Świętej Trójcy w Mikstacie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Mikstat w województwie wielkopolskim.
Kobyla Góra, Powstańców Wielkopolskich
Prokatedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie – kościół parafii polskokatolickiej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Strony