Powiat poznański - Kościoły

Strony

Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Tulcach przy ul. Pocztowej 1, wzniesiony w I poł. XIII wieku z fundacji rodu Łodziów w stylu późnoromańskim, przebudowywany w XV i XVI wieku, rozbudowany w 1784.
Owińska, Plac Przemysława 12
Telefon: +48 61 812 65 02
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Owińskach – rzymskokatolicka parafia w Owińskach, należy do dekanatu czerwonackiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIV wieku. Prowadzą ją sercanie biali. Mieści się przy placu Przemysława.
Stęszew, Kościelna 3
Kościół Trójcy Świętej w Stęszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podpoznańskim Stęszewie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu stęszewskiego archidiecezji poznańskiej.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - zabytkowy kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Soboty (gmina Rokietnica).
Stęszew, Kościańska 39
Sanktuarium Matki Bożej Stęszewskiej w Stęszewie – rzymskokatolicki kościół filialny pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium maryjne na prawie diecezjalnymmieszczące się w Stęszewie, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Stanisława Biskupa w Buku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podpoznańskim Buku przy ulicy Mury.
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie - modernistyczny kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Przeźmierowa, przy ul. Kościelnej 44 (róg Rynkowej).
Luboń, Plac Edmunda Bojanowskiego 8
Telefon: 618130421
Kościół Świętej Barbary w Żabikowie – jeden z czterech lubońskich kościołów parafialnych, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy placu bł. Edmunda Bojanowskiego, w dzielnicy Żabikowo. Należy do dekanatu lubońskiego.
Kościół Świętego Mikołaja w Mosinie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Mosinie, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu lubońskiego. Mieści się przy ulicy Kościuszki.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół parafii rzymskokatolickiej znajdujący się w centrum Suchego Lasu, w widłach ulic Obornickiej i Bogusławskiego.
Luboń, Władysława Jagiełły 11
Kościół św. Jana Bosko w Luboniu - jeden z czterech kościołów rzymskokatolickich w mieście Luboń. Miesci się przy ulicy Jagiełły, w dzielnicy Stary Luboń. Należy do dekanatu lubońskiego.
Kościół Świętego Idziego w Modrzu - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Modrze, w gminie Stęszew, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu stęszewskiego.
Kościół św. Marcina i św. Piotra w okowach w Konarzewie późnogotycki kościół z poł. XVI wieku, znajdujący się w Konarzewie.
Kościół Chrystusa Króla w Rokietnicy - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podpoznańskiej Rokietnicy przy ulicy Szamotulskiej.
Parafia Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie jest jedną z 6 parafii leżącej w granicach dekanatu goślińskiego. Kościół parafialny zbudowany w latach 1995-2000 w stylu nowoczesnym. Parafia powstała w 1993 roku w wyniku podziału parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie.
Kościół św. Michała Archanioła w Uzarzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w podpoznańskim Uzarzewie, Gmina Swarzędz.
Złotniki, Złotnicka 4
Kościół św. Faustyny Kowalskiej w Złotnikach - rzymskokatolicki kościół filialny, zlokalizowany w Złotnikach (gmina Suchy Las), przy ul. Słonecznej.

Strony