Powiat poznański - Sanktuaria

Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Tulcach przy ul. Pocztowej 1, wzniesiony w I poł. XIII wieku z fundacji rodu Łodziów w stylu późnoromańskim, przebudowywany w XV i XVI wieku, rozbudowany w 1784.
Owińska, Plac Przemysława 12
Klasztor Cysterek w Owińskach - dawny kościół i klasztor cysterek znajdujący się we wsi Owińska, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Obecnie kościół służy jako świątynia parafialna, natomiast klasztor mieści Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych.
Owińska, Plac Przemysława 12
Telefon: +48 61 812 65 02
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Owińskach – rzymskokatolicka parafia w Owińskach, należy do dekanatu czerwonackiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIV wieku. Prowadzą ją sercanie biali. Mieści się przy placu Przemysława.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - zabytkowy kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Soboty (gmina Rokietnica).
Stęszew, Kościańska 39
Sanktuarium Matki Bożej Stęszewskiej w Stęszewie – rzymskokatolicki kościół filialny pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium maryjne na prawie diecezjalnymmieszczące się w Stęszewie, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim.