Warmińsko-mazurskie - Sanktuaria

Strony

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie – istnieje tu od XVI w. kult związany z Matką Boską i obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w formie Madonny Piastunki z dziecięciem.
Bazylika kolegiacka św. Jerzego w Kętrzynie – kościół św. Jerzego budowany na miejscu dawnej strażnicy od 1359, rozbudowywany do pierwszych lat XVI wieku.
Nowe Miasto Lubawskie, Kościelna 10
Telefon: 56 474 29 39
Bazylika św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim - kościół gotycki pochodzący z XIII-XV wieku. Wśród wyposażenia tryptyk późnogotycki 1 połowa XVI wieku i ołtarz główny wykonany około 1630.
Bazylika św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie – bazylika mniejsza w Braniewie. Jej patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.
Parafia Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kętrzyn I.
Elbląg, Stare Miasto, Mostowa 25
Katedra św. Mikołaja w Elblągu (niem. St.-Nikolai-Kirche) - pierwotnie kościół farny, siedziba najstarszej w mieście parafii katedralnej św. Mikołaja, a od 25 marca 1992 katedra diecezji elbląskiej. Jeden z najwyższych obiektów sakralnych w Polsce (wysokość wieży 97 m).
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Rozogach – rzymskokatolicka parafia w Rozogach, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Rozogi. Została utworzona w 29 czerwca 1982.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej we Lwowcu – rzymskokatolicka parafia we wsi lwowiec, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Sępopol. Została utworzona 22 września 1974. Mieści się pod numerem 16. Parafię prowadzą księża Salezjanie.
Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie – rzymskokatolicka parafia w Olsztynie, należąca do archidiecezji warmińskiej i dekanatu Olsztyn IV – Jaroty. Została utworzona 14 kwietnia 1996. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Bajkowej. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Susz, Kościelna 1
Kościół Świętego Antoniego Padewskiego – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Susz, w województwie warmińsko-mazurskim. Należy do dekanatu Susz diecezji elbląskiej. Jest jednym z rejestrowanych zabytków miejscowości.
Parafia św. Jana Chrzciciela (Sanktuarium Jezusa Miłosiernego) w Zielonce Pasłęckiej – parafia rzymskokatolicka położona w diecezji elbląskiej w Dekanacie Pasłęk II.
Braniewo, Świętokrzyska 10
Kościół Świętego Krzyża – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Braniewo archidiecezji warmińskiej. Jeden z rejestrowanych zabytków miasta.
Ełk, Tadeusza Kościuszki 16
Katedra św. Wojciecha w Ełku - kościół wybudowany w 1893 w stylu neogotyckim, konsekrowany 19 sierpnia 1903 przez bpa Edwarda Hermanna, otrzymał wezwanie św. Wojciecha i Przemienienia Pańskiego. Odnowiony i odmalowany w 1955. Kolejny, generalny remont, przeprowadzono w latach 1993-1995.
Korsze, Juliusza Słowackiego 6
Telefon: +48 89 754 00 56
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Reszel archidiecezji warmińskiej. Jeden z zabytków miasta.

Strony