Podlaskie - Sanktuaria

Białystok, Centrum, Kościelna 2
Telefon: +48 85 741 58 90
Zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku – zespół świątynny w Białymstoku, złożony z dwóch połączonych ze sobą budynków kościelnych: starego (z początku XVII wieku) oraz nowego (z początku XX wieku).
Sejny, Plac świętej Agaty 1
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach – kościół podominikański w Sejnach. Kościół pełni funkcję świątyni parafialnej, sanktuarium i kolegiaty. Nosi godność bazyliki mniejszej. Stanowi wschodnią część dawnego kompleksu klasztornego dominikanów.
Grabarka – góra położona obok wsi o tej samej nazwie w województwie podlaskim, powiecie siemiatyckim, w gminie Nurzec-Stacja. Jest najważniejszym miejscem kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce.
Sanktuarium Maryjne w Różanymstoku – sanktuarium maryjne prowadzone przez salezjanów w miejscowości Różanystok w świątyni wzniesionej na wzór kościoła jezuickiego w Grodnie.
Wasilków, Święta Woda, Księdza Rabczyńskiego
Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie – kościół Matki Boskiej Bolesnej położony w Świętej Wodzie (część miasta Wasilków) przy ul. ks. Rabczyńskiego 2. Sanktuarium archidiecezjalne ustanowione w roku 1997.
Łomża, Dworna 25
Telefon: 0862163930
Katedra św. Michała Archanioła w Łomży – późnogotycki kościół św. Michała Archanioła wzniesiony ok. 1526.
Łomża, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży – sanktuarium – kościół Miłosierdzia Bożego w Łomży, położony na osiedlu Jantar przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11, erygowany 1 grudnia 1985.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu – świątynia w Juchnowcu jest jedną z dziewięciu sanktuariów należących do Archidiecezji białostockiej
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hodyszewie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Szepietowo). Mieści się w Hodyszewie. Prowadzą ją księża pallotyni.
Sanktuarium bł. Bolesławy Lament w Białymstoku – świątynia w Białymstoku jest jednym z dziewięciu sanktuariów należących do Archidiecezji białostockiej Sanktuarium zostało erygowane w dniu 11 maja 1991 r. przez ks. bp Edwarda Kisiela.
Kościół św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku, dawniej kościół ewangelicko-augsburski św. Jana Chrzciciela – powstał w latach 1908-1912 w stylu neoromańskim, z czerwonej cegły, według projektu architekta Jana Wende z Łodzi.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku – kościół Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, położony na osiedlu Białostoczek przy ul. Radzymińskiej 1 erygowany w 1984 r. Świątynia w Białymstoku jest jednym z dziewięciu sanktuariów należących do Archidiecezji białostockiej.
Kościół św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej - rzymskokatolicki kościół położony w Płonce Kościelnej koło Łap w dekanacie Łapy w diecezji łomżyńskiej. przy ul. ul. Kościelnej 64.
Kolegiata Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie – kościół wybudowany w latach 1881 – 1885, dzięki staraniom proboszcza knyszyńskiego księdza Adama Słonimskiego i za zezwoleniem cara Aleksandra III. Projekt świątyni w tzw.
Kaplica Najświętszej Marii Panny w Studzienicznej – zabytkowa kaplica położona w Studzienicznej (administracyjna część Augustowa).
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej – kościół św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej należącej do gminy Turośń Kościelna. Świątynia w Niewodnicy Kościelnej jest jednym z dziewięciu sanktuariów należących do Archidiecezji białostockiej
Cerkiew pod wezwaniem Ikony Matki Bożej Wszystkich Strapionych Radość w Koterce – prawosławna cerkiew parafii w Tokarach. Należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.