Luboń

0

Luboń - miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim.

Warto zobaczyć

Luboń, Plac Edmunda Bojanowskiego 8
Telefon: 618130421
Kościół Świętej Barbary w Żabikowie – jeden z czterech lubońskich kościołów parafialnych, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy placu bł. Edmunda Bojanowskiego, w dzielnicy Żabikowo. Należy do dekanatu lubońskiego.
Luboń, Władysława Jagiełły 11
Kościół św. Jana Bosko w Luboniu - jeden z czterech kościołów rzymskokatolickich w mieście Luboń. Miesci się przy ulicy Jagiełły, w dzielnicy Stary Luboń. Należy do dekanatu lubońskiego.
Głęboki Dół – sztuczny zbiornik wodny (glinianka), zlokalizowany w Poznaniu, na granicy Rudniczego i Świerczewa (tzw. Szachty), w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Głogowskiej, w rejonie jej skrzyżowania z ul. Glinianą. W sąsiedztwie przepływa Strumień Junikowski.
Pomnik "Nigdy Wojny" – pomnik antywojenny, znajdujący się na terenie dawnego niemieckiego obozu karno-śledczego w Żabikowie. Projektantem i wykonawcą dzieła jest Józef Gosławski. Pomnik wykonany został z granitu i piaskowca. Jego odsłonięcia dokonał gen. Berling w dniu 4 listopada 1956.
Karpętaj – sztuczny zbiornik wodny (glinianka), zlokalizowany w Poznaniu, na granicy Rudniczego i Świerczewa (tzw. Szachty), w sąsiedztwie ul. Głogowskiej i ul. Glinianej.