Gmina Komorniki

0

Gmina Komorniki - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskm.

Warto zobaczyć

Jezioro Rosnowskie Małe - jezioro zlokalizowane w gminie Komorniki, na Pojezierzu Poznańskim, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi 9,8 ha, a powierzchnia zlewni - 44 ha. Długość linii brzegowej to 2140 m. Akwen bezodpływowy.
Jezioro Szreniawskie - jezioro zlokalizowane w gminie Komorniki, na Pojezierzu Poznańskim, na terenie otuliny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi 1,8 ha. Misa wydłużona na osi południkowej.
Jezioro Jarosławieckie - jezioro zlokalizowane w gminie Komorniki, na Pojezierzu Poznańskim, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi 11,2 ha, a powierzchnia zlewni - 953 ha. Długość linii brzegowej to 2240 m. Akwen bezprzepływowy.
Mauzoleum Bierbaumów - mauzoleum pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie, zbudowane najprawdopodobniej w 1860 roku, według projektu Martina Gropiusa, w kształcie wieży w stylu neogotyckim z czerwonej cegły i wstawkami ze sztucznego kamienia, usytuowane na piaszczystym wzgórzu na wysokości 118 m n
Komorniki, Kościelna 34
Kościół Świętego Andrzeja Apostoła w Komornikach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podpoznańskich Komornikach. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Szreniawa, Dworcowa 5
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie – wielooddziałowe muzeum, powstałe w 1964. Status muzeum narodowego uzyskało w 1975. Jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie.
Jezioro Rosnowskie Duże (także: Chomęcicko-Rosnowskie) – jezioro zlokalizowane w gminie Komorniki, na Pojezierzu Poznańskim, częściowo na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi 34,2 ha, a powierzchnia zlewni - 675,8 ha. Długość linii brzegowej to 6580 m.
Plewiska, Szkolna 62
Kościół św. Faustyny w Plewiskach – postmodernistyczna katolicka świątynia parafialna, zlokalizowana w Plewiskach przy ul. Szkolnej róg Fabianowskiej (dawniej Polnej). Projektantem był Stanisław Jureko.