Poznań - Sanktuaria

Poznań, Ostrów Tumski 17
Telefon: 618529642
Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła w Poznaniu – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra (od 968), położona na Ostrowie Tumskim. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.
Poznań, Gołębia
Telefon: 618526950
Bazylika kolegiacka Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny w Poznaniu (także pod nazwą: Fara Poznańska) – barokowy kościół farny i zarazem kolegiacki pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Poznaniu, należący do parafii MB Nieustającej Pomocy i św.
Kościół pw. św. Józefa i klasztor karmelitów bosych w Poznaniu – barokowa świątynia znajdująca się w dzielnicy Św. Wojciech, na Wzgórzu Św. Wojciecha, naprzeciwko kościoła św. Wojciecha. Jest to pierwszy kościół w Polsce poświęcony św. Józefowi. Jest to sanktuarium diecezjalnym św.
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu – najstarszy, do dziś istniejący, kościół lewobrzeżnego miasta.
Poznań, Osiedle Jana III Sobieskiego 116
Telefon: 618235221
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji poznańskiej w dekanacie Poznań-Piątkowo. Erygowana w 1984 roku. Mieści się na Osiedlu Jana III Sobieskiego. Od 2004 w kościele parafialnym wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego.
Poznań, Świętego Rocha 10
Telefon: 618771282
Kościół św. Rocha w Poznaniu – świątynia znajdująca się na prawym brzegu Warty na poznańskim Miasteczku pomiędzy ulicami św. Rocha, Serafitek i Kórnicką.
Poznań, Żydowska 34
Telefon: +48 61 852-32-66
Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu – znajdujący się w dawnej kamienicy, na rogu ulic Żydowskiej i Kramarskiej. Świątynia jest kościołem rektorskim parafii farnej, posiada również status sanktuarium Pańskiego.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Poznaniu – późnogotycka świątynia przy zbiegu ulic Długiej i Garbary w Poznaniu należąca do Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo.
Kościół Bożego Ciała w Poznaniu – jest położony przy ul. Strzeleckiej 40/Krakowskiej 3.
Poznań, Bolesława Leśmiana 2a
Kościół Zwiastowania Pańskiego - rzymskokatolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Bolesława Leśmiana 2a, na Osiedlu Poetów w obrębie Edwardowa.