Swarzędz

0

Uzarzewo - miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Swarzędzkie – jezioro na Równinie Wrzesińskiej, położone w północnej części miasta Swarzędz. Od północnej strony graniczy z poznańskim osiedlem Zieliniec. Przepływa przez nie rzeka Cybina.
Kościół św. Marcina w Swarzędzu – rzymskokatolicki kościół w Swarzędzu, należący do dekanatu swarzędzkiego. Parafia jest najstarszą w mieście. Kościół wielostylowy, wielokrotnie przebudowywany.
Swarzędz, Osiedle Kościuszkowców 3
Parafia Matki Bożej Miłosierdzia – rzymskokatolicka parafia położona w północnej części Swarzędza. Została wydzielona z parafii św. Marcina w 1994. Budowa kościoła parafialnego rozpoczęła się w roku 1996 i została powierzona późniejszemu pierwszemu proboszczowi parafii, ks. kan.
Swarzędz, Stanisława Staszica 20B
Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu - Nowej Wsi – rzymskokatolicka parafia w Swarzędzu, należy do dekanatu swarzędzkiego. Obejmuje południowo-zachodnią część Swarzędza - Nową Wieś oraz Osiedle Raczyńskiego (4 bloki). Powstała w 2002 roku i jest najmłodszą w mieście.
Swarzędz, Poznańska 35
Skansen Pszczelarski w Swarzędzu (właściwie Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu) – placówka muzealna prezentująca zbiory dotyczące bartnictwa, pszczelarstwa i jedwabnictwa, oddział Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.
Swarzędz, Poznańska 27
Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu – rzymskokatolicka parafia w Swarzędzu, należy do dekanatu swarzędzkiego. Obejmuje środkowo-zachodnią część Swarzędza. Erygowana w 1981 z parafii św. Marcina.