Pobiedziska

0

Pobiedziska - miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Biezdruchowskie (Biezdruchowo) - jezioro polodowcowe znajdujące się w granicach administracyjnych Pobiedzisk, w północnej części miasta, na północny zachód od Rynku. Powierzchnia jeziora, według różnych źródeł wynosi 43ha.
Kościół Świętego Ducha w Pobiedziskach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pobiedziskach, w powiecie poznańskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu pobiedziskiego. Mieści się przy ulicy Władysława Jagiełły.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Pobiedziskach - rzymskokatolicki kościół parafialny w Pobiedziskach, w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, przy ulicy Gnieźnieńskiej. Należy do dekanatu pobiedziskiego.
Jezioro Małe - jezioro polodowcowe znajdujące się w granicach administracyjnych Pobiedzisk, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, na południowy-wschód od Rynku. Powierzchnia jeziora, według różnych źródeł wynosi od 3,5 do 6 ha. Kształt owalny.
Cmentarz żydowski w Pobiedziskach – został założony w XVIII wieku. Do naszych czasów zachowały się 24 nagrobki, które dzielą się na dwa typy: sarkofagi i macewy. Inskrypcje są w języku hebrajskim i niemieckim.
Jezioro Dobre - jezioro polodowcowe znajdujące się w granicach administracyjnych Pobiedzisk, na peryferiach miasta, na południowy-wschód od Rynku. Powierzchnia jeziora wynosi 11,5 ha.
Skansen Miniatur w Pobiedziskach − park miniatur zlokalizowany w Pobiedziskach, prezentujący makiety obiektów historycznych i fragmentów zabudowy miast wielkopolskich.