Oborniki

0

Oborniki – powiatowe miasto w woj. wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody Słonawy – ścisły rezerwat przyrody utworzony w 1957 r. wzdłuż rzeki Wełny. Położony w Obornikach. Chroni tarliska pstrąga, łososia, troci, certy i lipienia. Powierzchnia 2,92 ha. Obejmuje ok. 1 km wzdłuż biegu rzeki od jej ujścia do Warty w Obornikach w górę.
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Obornikach − rzymskokatolicki kościół parafialny w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu obornickiego. Mieści się przy ulicy Lipowej.
Oborniki, Zwycięstwa 2
Kościół Świętego Krzyża w Obornikach – rzymskokatolicki kościół filialny należący do obornickiej parafii Miłosierdzia Bożego. Mieści się w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu obornickiego archidiecezji poznańskiej.
Oborniki, Kościelna 2
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach - najstarszy kościół w Obornikach. Należy do dekanatu obornickiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Oborniki, Droga Leśna 60
Parafia Miłosierdzia Bożego w Obornikach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu obornickiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1978. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1996-2003, konsekrowany 26 kwietnia 2003. Mieści się przy ulicy Droga Leśna.
Oborniki, Czarnkowska 84