Powiat wołomiński - Atrakcje

Strony

Marki, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 96
Kobyłka, Księdza Kazimierza Pieniążka 19
Wołomin, Aleja Nagórna 2
Rezerwat przyrody Śliże - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w północno-wschodniej części powiatu wołomińskiego, na terenie gminy Jadów (województwo mazowieckie).
Jadów, Jana Pawła II 25
Słupno, Poprzeczna 21
Parafia Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie kobyłkowskim diecezji warszawsko-praskiej.
Dąbrówka, Kościelna 30
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie radzymińskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1442. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Radzymin, Polskiej Organizacji Wojskowej 1
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – klasycystyczny kościół z lat 1773-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą, według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 według projektu Konstantego Wojciechowskiego.
Marki, Al. Piłsudskiego 93
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Rezerwat przyrody Grabicz – leśno-torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Kobyłka na południowo-wschodnim skraju miasta Kobyłka (powiat wołomiński, województwo mazowieckie). Utworzono go dla ochrony ostoi ptaków i ssaków.
Horowe Bagno – faunistyczny rezerwat przyrody w pobliżu Warszawy. Jego obszar administracyjnie zlokalizowany jest w granicach miasta Marki.
Kościół Świętej Trójcy w Kobyłce pod Warszawą w stylu późnego baroku.
Jezioro Czarne, Kruczek – płytkie jezioro borowinowe położone na granicy Marek i Zielonki, w gminie Marki, w powiecie wołomińskim województwa mazowieckiego, o powierzchni prawie 3 ha. Przy wschodnim krańcu jeziora przebiega trasa drogi wojewódzkiej nr 631. W 1990 r.
Rezerwat Przyrody Torfowisko Zawały - rezerwat przyrody utworzony w 2012 r. na terenie gminy Dobre, w powiecie mińskim w województwie mazowieckim.
Ząbki, Mariana Langiewicza 1
Parafia św. Józefa Robotnika – parafia rzymskokatolicka w dekanacie wołomińskim, w diecezji warszawsko-praskiej. W parafii pracują księża Orioniści.

Strony