Powiat wołomiński - Atrakcje

Strony

Marki, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 96
Rezerwat przyrody Śliże - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w północno-wschodniej części powiatu wołomińskiego, na terenie gminy Jadów (województwo mazowieckie).
Wołomin, Aleja Nagórna 2
Marki, Al. Piłsudskiego 93
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Dąbrówka, Kościelna 30
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie radzymińskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1442. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Słupno, Poprzeczna 21
Parafia Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie kobyłkowskim diecezji warszawsko-praskiej.
Horowe Bagno – faunistyczny rezerwat przyrody w pobliżu Warszawy. Jego obszar administracyjnie zlokalizowany jest w granicach miasta Marki.
Radzymin, Polskiej Organizacji Wojskowej 1
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – klasycystyczny kościół z lat 1773-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą, według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 według projektu Konstantego Wojciechowskiego.
Kobyłka, Księdza Kazimierza Pieniążka 19
Kościół Świętej Trójcy w Kobyłce pod Warszawą w stylu późnego baroku.
Ząbki, Marszałka Józefa Piłsudskiego 46
Telefon: +48 22 7816092
Kościół Świętej Trójcy w Ząbkach - powstały w 1939 roku kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Ząbkach koło Warszawy. Siedziba parafii pod tym samym wezwaniem.
Rezerwat Przyrody Torfowisko Zawały - rezerwat przyrody utworzony w 2012 r. na terenie gminy Dobre, w powiecie mińskim w województwie mazowieckim.
Jadów, Jana Pawła II 25
Marki, Braci Briggsów 11
Fabryka braci Briggs to fabryka – przędzalnia wełny założona w miejscowości Marki pod Warszawą w końcu XIX wieku przez pochodzących z Anglii przedsiębiorców – braci Briggs.
Ząbki, Mariana Langiewicza 1
Zielonka, Jagiellońska 10
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Pomnik nagrobny żołnierzy bolszewickich w Ossowie – pomnik nagrobny w formie krzyża prawosławnego na zbiorowej mogile żołnierzy Armii Czerwonej poległych w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej, znajdujący się na Polakowej Górce (czasem błędnie nazywanej Polakówą Gorką) w Ossowie, na pogranic

Strony