Powiat łosicki - Atrakcje

Strony

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Kornicy – parafia rzymskokatolicka w Starej Kornicy. Parafia erygowana w 1909. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1907-1908.
Parafia św. Wojciecha w Górkach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Łosice diecezji siedleckiej. Parafia ma księgi metrykalne od 1723 r oraz kronikę parafialną od 1952 r.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chłopkowie – kościół rzymskokatolicki w Chłopkowie, wzniesiony w 1890 jako cerkiew prawosławna.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Niemojkach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Makarówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim. Parafia erygowana w 1935 r. Kościół drewniany, dawniej cerkiew unicka, następnie prawosławna, został wybudowany ok. 1685 r. Nie posiada wyraźnych cech stylowych.
Parafia Macierzyństwa NMP w Łuzkach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim. Parafia została erygowana w 1957 r, a wcześniej działała jako filia (od 1936 r.). Kościół parafialny wybudowany z drewna w 1936 r. Księgi metrykalne prowadzone są od 1937 r., a kronika parafialna od 1958 r.
Kościół pw. św. Izydora - kościół murowany, wzniesiony w 1908 roku, znajdujący się w Ruskowie.
Kościół Świętego Zygmunta w Łosicach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łosice diecezji siedleckiej.
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Hadynowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie łosickim. Parafia erygowana w 1880 roku. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1994-1996. Styl - współczesny.
Platerów, Kościelna 10
Telefon: +48 83 357 84 24
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sarnaki. Mieści się przy ulicy Kościelnej, pod numerem 10. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Łosice diecezji siedleckiej.
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela – kościół rzymskokatolicki w Mszannej, wzniesiony jako cerkiew prawosławna.

Strony