Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego - rzymskokatolicka parafia w Wysokie Koło, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Dęby Biesiadne im. Mariana Pulkowskiego – rezerwat przyrody w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, na terenie gminy Głowaczów, leśnictwa Studzianki, nadleśnictwa Dobieszyn.
Rezerwat przyrody Krępiec - rezerwat przyrody krajobrazowy, częściowy, o powierzchni 273, 65 ha, utworzony w 1994 roku. Położony jest we wschodniej części Puszczy Kozienickiej.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia w Garbatce-Letnisko, należąca do dekanatu czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Kościół św. Wawrzyńca w Głowaczowie – kościół parafii św. Wawrzyńca w Głowaczowie, wybudowany przez księdza Stanisława Sikorskiego w latach 1956-1966 na gruzach dawnej świątyni, wysadzonej w 1944 r. przez hitlerowców.
Rezerwat przyrody Guść - krajobrazowo-leśny rezerwat przyrody położony w Puszczy Kozienickiej, 10 km na północny zachód od Kozienic. Rezerwat położony jest na tarasie nadzalewowym Wisły. Jest to najmłodszy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego.
Cmentarz żydowski w Gniewoszowie – kirkut służący żydowskiej społeczności zamieszkującej niegdyś Gniewoszów. Znajduje się przy ul. Oleksowskiej. Powstał w XIX wieku. Został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie jest nieogrodzony i nie zachowały się na nim żadne nagrobki.
Cmentarz wojenny w Wysokim Kole – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Gniewoszów. Cmentarz usytuowany jest około pół kilometra na południowy wschód od wsi przy drodze nr 738. Ma kształt prostokąta o powierzchni o wymiarach około 45 na 50 m.
Rezerwat przyrody Źródło Królewskie – leśny rezerwat przyrody położony w Puszczy Kozienickiej, utworzony w 2000 roku. Obejmuje zespół źródeł przy rzece Zagożdżonce. Teren, na którym znajdują się źródła, to częściowo rozlewiska tej rzeki.