Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego - rzymskokatolicka parafia w Wysokie Koło, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Dęby Biesiadne im. Mariana Pulkowskiego – rezerwat przyrody w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, na terenie gminy Głowaczów, leśnictwa Studzianki, nadleśnictwa Dobieszyn.
Rezerwat przyrody Krępiec - rezerwat przyrody krajobrazowy, częściowy, o powierzchni 273, 65 ha, utworzony w 1994 roku. Położony jest we wschodniej części Puszczy Kozienickiej.
Rezerwat przyrody Guść - krajobrazowo-leśny rezerwat przyrody położony w Puszczy Kozienickiej, 10 km na północny zachód od Kozienic. Rezerwat położony jest na tarasie nadzalewowym Wisły. Jest to najmłodszy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia w Garbatce-Letnisko, należąca do dekanatu czarnoleskiego w diecezji radomskiej.
Kościół św. Wawrzyńca w Głowaczowie – kościół parafii św. Wawrzyńca w Głowaczowie, wybudowany przez księdza Stanisława Sikorskiego w latach 1956-1966 na gruzach dawnej świątyni, wysadzonej w 1944 r. przez hitlerowców.
Rezerwat przyrody Źródło Królewskie – leśny rezerwat przyrody położony w Puszczy Kozienickiej, utworzony w 2000 roku. Obejmuje zespół źródeł przy rzece Zagożdżonce. Teren, na którym znajdują się źródła, to częściowo rozlewiska tej rzeki.
Cmentarz wojenny w Wysokim Kole – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Gniewoszów. Cmentarz usytuowany jest około pół kilometra na południowy wschód od wsi przy drodze nr 738. Ma kształt prostokąta o powierzchni o wymiarach około 45 na 50 m.
Cmentarz żydowski w Gniewoszowie – kirkut służący żydowskiej społeczności zamieszkującej niegdyś Gniewoszów. Znajduje się przy ul. Oleksowskiej. Powstał w XIX wieku. Został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie jest nieogrodzony i nie zachowały się na nim żadne nagrobki.