Powiat pruszkowski - Atrakcje

Strony

Pałac w Falentach – wczesnobarokowy pałac z I połowy XVII wieku, usytuowany w Falentach, w gminie Raszyn. Wybudowany został około 1620 roku przez Zygmunta Opackiego, podkomorzego warszawskiego. Jest otoczony parkiem krajobrazowym.
Pruszków, Hubala 23
Telefon: +48 22 7586940
Kościół świętego Kazimierza w Pruszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Jezioro Grabowskie - jezioro w Warszawie, w dzielnicy Ursynów, w rejonie osiedla Grabów.
Pruszków, Tworki, Partyzantów 2/4
Szpital Tworkowski, pełna nazwa Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – szpital utworzony w 1891 roku koło Warszawy. Obecnie zlokalizowany w granicach administracyjnych Pruszkowa, w dzielnicy Tworki oraz w Komorowie koło Warszawy.
Piastów, Aleja Krakowska 17
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pruszkowskiego archidiecezji warszawskiej.
Cmentarz żydowski w Pruszkowie – został założony w 1905 roku i zajmuje powierzchnię 1,2 ha, na której zachowało się około dwustu nagrobków z napisami w języku hebrajskim i polskim (najstarszy pochodzi z roku założenia nekropolii) oraz dom przedpogrzebowy. Cmentarz znajduje się przy ul.
Otrębusy, Warszawska 21
Prywatne Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach – prywatne muzeum motoryzacji i techniki w Otrębusach koło Warszawy.
Jezioro Zabłockiego (nazwa oficjalna), Staw Zabłockiego - niewielki zbiornik wodny w Warszawie, w dzielnicy Ursynów.
Piastów, Elizy Orzeszkowej 25
Parafia Świętego Michała Archanioła w Piastowie – parafia rzymskokatolicka w Piastowie, obsługiwana przez Zgromadzenie Salwatorianów. Parafia została erygowana w 1984. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku. Mieści się przy ulicy Elizy Orzeszkowej.
Rezerwat przyrody Młochowski Grąd – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nadarzyn w województwie mazowieckim. Cel ochrony (według tablicy informacyjnej) – zachowanie fragmentów naturalnych zbiorowisk leśnych z zespołami grądu wysokiego i boru mieszanego kontynentalnego.
Dulag 121 Pruszków (Durchgangslager 121 Pruszków) – niemiecki nazistowski obóz przejściowy, w którym gromadzono cywilną ludność Warszawy i okolicznych miejscowości, wypędzaną z domów w trakcie oraz po zakończeniu powstania warszawskiego.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach – parafia rzymskokatolicka w Michałowicach. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Szkolnej. Parafia została erygowana w 1951. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 50. XX wieku.
Pruszków, Plac Jana Pawła II 1
Raszyn, Aleja Krakowska 6
Telefon: +48 227203727
Kościół św. Szczepana i św. Anny – rzymskokatolicki barokowo-klasycystyczny kościół parafialny w Raszynie w gminie Raszyn.
Brwinów, Biskupicka 2
Kościół świętego Floriana w Brwinowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu brwinowskiego archidiecezji warszawskiej.

Strony