Powiat sokołowski - Atrakcje

Strony

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ceranowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sterdyń.
Monaster Chrystusa Zbawiciela w Wirowie – prawosławny klasztor żeński istniejący w latach 1893-1915. Jeden z niekontemplacyjnych żeńskich monasterów powstałych w zachodnich eparchiach Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego przy wsparciu cara Mikołaja II i jego żony Aleksandry Fiodorowny.
Zbiornik Niewiadoma – zbiornik zaporowy, położony w północnej części Wysoczyzny Siedleckiej, na rzece Cetynii, w województwie mazowieckim, powiecie sokołowskim, gminie Sabnie, znajduje się na gruntach wsi Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Kupientyn-Kolonia i Kupientyn, około 5 km od Sokołowa Podlaski
Dwór w Bachorzy – zabytkowy, osiemnastowieczny dwór w Bachorzy, w powiecie sokołowskim, w województwie mazowieckim.
Konkatedra Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim - kościół zbudowany w latach 1948-1951 według projektu architekta Andrzeja Boni z Warszawy, który wzorował się na swoim wcześniejszym planie kościoła Najczystszego Serca Maryi na placu Szembeka w Warszawie, przypominający styl neogotycki.
Parafia św.Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej.
Jabłonna Lacka, Henryka Sienkiewicza 2
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Jabłonnie Lackiej, w dekanacie Sokołów Podlaski diecezji drohiczyńskiej.
Grodzisk, Grodzisk koło Sterdyni 4
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Grodzisku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sterdyń.
Rezerwat przyrody "Bojarski Grąd" – rezerwat przyrody znajdujący się około 1 km na południe od wsi Bojary (gmina Kosów Lacki), w województwie mazowieckim. Obejmuje dwie niewielkie wydmy położone wśród łąk w dolinie Bugu. powierzchnia – 7,02 ha rok utworzenia – 1996 rodzaj rezerwatu – florystyczny
Wydma Mołożewska - ornitologiczny rezerwat przyrody położony w gminie Jabłonna Lacka (województwo mazowieckie), na wschód od miejscowości Mołożew-Wieś.
Sterdyń, Wojska Polskiego
Cmentarz żydowski w Sterdyni – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Sterdyń. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał. Jest otoczony drutem kolczastym. Został zniszczony w czasie wojny. Nie zachował się żaden nagrobek.
Parafia Św. Trójcy w Wyrozębach – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Kosów Lacki, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu Sterdyń diecezji drohiczyńskiej.
Rezerwat Śnieżyczki – florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Repki na terenie leśnictwa Repki w oddziale 250 (województwo mazowieckie).
Wirów, Aleja Jana Pawła II 2a
Parafia św. Antoniego Padewskiego w Wirowie - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu drohiczyńskiego (nadbużańskiego). Erygowana 10 czerwca 1919. Mieści się przy al. Jana Pawła II 1.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Seroczynie – cerkiew w Seroczynie wzniesiona na przełomie XVIII i XIX w., obecnie (2012) nieużytkowana.

Strony