Powiat sokołowski

0

Powiat sokołowski - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ceranowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sterdyń.
Monaster Chrystusa Zbawiciela w Wirowie – prawosławny klasztor żeński istniejący w latach 1893-1915. Jeden z niekontemplacyjnych żeńskich monasterów powstałych w zachodnich eparchiach Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego przy wsparciu cara Mikołaja II i jego żony Aleksandry Fiodorowny.
Zbiornik Niewiadoma – zbiornik zaporowy, położony w północnej części Wysoczyzny Siedleckiej, na rzece Cetynii, w województwie mazowieckim, powiecie sokołowskim, gminie Sabnie, znajduje się na gruntach wsi Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Kupientyn-Kolonia i Kupientyn, około 5 km od Sokołowa Podlaski
Dwór w Bachorzy – zabytkowy, osiemnastowieczny dwór w Bachorzy, w powiecie sokołowskim, w województwie mazowieckim.
Konkatedra Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim - kościół zbudowany w latach 1948-1951 według projektu architekta Andrzeja Boni z Warszawy, który wzorował się na swoim wcześniejszym planie kościoła Najczystszego Serca Maryi na placu Szembeka w Warszawie, przypominający styl neogotycki.
Parafia św.Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej.
Grodzisk, Grodzisk koło Sterdyni 4
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Grodzisku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Sterdyń.