Powiat białobrzeski

0

Powiat białobrzeski - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Starej Błotnicy - zabytkowa, neobarokowa świątynia wzniesiona w latach 1759-1913, kościół parafialny parafii Narodzenia NMP, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Parafia św. Marcina z Tours w Radzanowie – parafia rzymskokatolicka, erygowana w XIII w. Należała do archidiecezji gnieźnieńskiej, w l. 1818-1992 – diecezji sandomierskiej (sandomiersko-radomskiej). Od 25 marca 1992 stanowi część diecezji radomskiej, należy do dekanatu przytyckiego.
Parafia pod wezwaniem św. Józefa w Starym Góździe - parafia rzymskokatolicka mająca swą siedzibę we wsi Stary Gózd w powiecie białobrzeskim. Administracyjnie przynależy do dekanatu jedlińskiego w diecezji radomskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Promna, Warecka 7
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Promnej – parafia rzymskokatolicka w Promnej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Wareckiej, pod numerem 7. Parafia została erygowana w XIII wieku. Obecny kościół parafialny z 1866.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukównie – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu przytyckiego diecezji radomskiej.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie – parafia rzymskokatolicka w Przybyszewie należąca do dekanatu mogielnickiego archidiecezji warszawskiej.
Kościół Świętej Trójcy w Białobrzegach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu jedlińskiego diecezji radomskiej.