Siedlce

0

Siedlce – miasto powiatowe położone w województwie mazowieckim pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką.

Warto zobaczyć

Siedlce, Stanisława Konarskiego 2
Siedlce, Sokołowska 124
Kościół pw. Świętego Józefa – kościół murowany w stylu współczesnym w Siedlcach przy ulicy Sokołowskiej 124.
Siedlce, Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz miejski w Siedlcach nr rej.: 234 z 1959 roku – późnobarokowo-klasycystyczna budowla zwana Jackiem, mieszcząca się przy ul. J. Piłsudskiego 1, wzniesiona w połowie XVIII wieku według projektu Stanisława Zawadzkiego i zwieńczona ośmioboczną wieżą z figurą Atlasa dźwigającego kulę ziemską.
Siedlce, Brzeska 15
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Siedlcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Brzeskiej 15.
Siedlce, Floriańska 1
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – kościół murowany w stylu barokowym, z elementami neoklasycyzmu, w Siedlcach przy ulicy Floriańskiej 3.
Siedlce, Biskupa Ignacego Świrskiego 56
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach (Muzeum Diecezji siedleckiej) powstało 1918 roku z inicjatywy ks. bp. Henryka Przeździeckiego, jako muzeum Diecezji podlaskiej z siedzibą w Janowie Podlaskim.
Siedlce, Plac Tysiąclecia
Kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - kościół murowany w stylu bizantyjskim (pierwotnie), z przeróbkami w kierunku uwspółcześnienia według projektu architekta Michała Sławińskiego w Siedlcach na placu Tysiąclecia.
Siedlce, Monte Cassino 36
Kościół pw. Bożego Ciała w Siedlcach - kościół murowany w stylu współczesnym, w Siedlcach przy ulicy Monte Cassino 36. Kościół został wybudowany w latach 1991-1998, staraniem ks. Stanisława Wojteczuka, natomiast konsekrowany 29 listopada 1998 roku przez ks. bp. Jana Wiktora Nowaka.
Siedlce, Garwolińska 19
Kościół pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - kościół murowany w stylu współczesnym w Siedlcach przy ulicy Garwolińskiej 19. Kościołem opiekują się ojcowie Oblaci. Wybudowany w latach 1985-1989, staraniem ks. bp. Jana Mazura i o. prowincjała Leonarda Głowackiego.
Park miejski w Siedlcach, dawniej zwany Aleksandrowem, obecnie Aleksandria – założony w I poł. XVIII w. w formie parku "włoskiego". Gdy właścicielami miasta stali się Czartoryscy, Aleksandra Ogińska zmieniła wygląd parku na sentymentalny według projektu Franciszka Salezego Sarnowskiego.