Powiat miński

0

Powiat miński - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Mińsk Mazowiecki, Kościelna 1
Telefon: +480257582538
Sanktuarium Matki Bożej Hallerowskiej w Mińsku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Minsku Mazowieckim. Należy do dekanatu mińskiego-Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Pałac Dernałowiczów – zabytkowy zespół pałacowy z chronionymi elementami z XVII, XIX i XX wieku, w Mińsku Mazowieckim. Składa się z pałacu i parku.
Kościół świętego Walentego i świętej Trójcy w Latowiczu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu siennickiego diecezji warszawsko-praskiej.
Sulejówek, Stefana Żeromskiego 18
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Sulejówek diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1958 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1972-1983.
Siennica, Mińska 34
Kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Siennicy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu siennickiego diecezji warszawsko-praskiej.
Sulejówek, Oleandrów 5
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – muzeum biograficzne w Sulejówku założone w 2008 przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; dokumentuje życie Józefa Piłsudskiego. Otwarcie muzeum planowane jest w 2016 roku.
Dębe Wielkie, Warszawska 75
Telefon: +48 25 757 78 93
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mińskim-św. Antoniego, diecezji warszawsko-praskiej.
Kałuszyn, Adama Mickiewicza 2
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Stanisława w Kałuszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu mińskiego Narodzenia NMP diecezji warszawsko-praskiej.
Mińsk Mazowiecki, Romualda Traugutta 17
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim – świątynia mariawicka, siedziba parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim, położonej w diecezji lubelsko-podlaskiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.