Powiat siedlecki

0

Powiat siedlecki - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Pałac Wyszomirskich w Stoku Lackim – zabytkowy neorenesansowy pałac wzniesiony w roku 1875 przez Bolesława Podczaszyńskiego dla Józefa Wyszomirskiego.
Rezerwat przyrody Stawy Siedleckie – rezerwat przyrody w województwie mazowieckim położony na terenie gminy Siedlce na gruntach wsi Topórek. Na terenie rezerwatu znajduje się kompleks 11 stawów oddzielonych groblami, wzdłuż północno-wschodniej granicy rezerwatu biegnie rzeczka Helenka.
Mokobody, Plac Chreptowicza 6
Kościół świętej Jadwigi w Mokobodach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Suchożebry diecezji siedleckiej.
Korczew, Księdza Stanisława Brzóski 3A
Paprotnia, Jana Pawła II 3
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Paprotni – parafia rzymskokatolicka w Paprotni.
Wiśniew, Siedlecka 20
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie – parafia rzymskokatolicka w Wiśniewie. Parafia erygowana w 1920. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1945-1954. Mieści się przy ulicy Siedleckiej.
Kotuń, Kościelna 4
Parafia Świętego Antoniego w Kotuniu – parafia rzymskokatolicka w Kotuniu. Parafia erygowana w 1922. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1948-1953, konsekrowany w 1954. Mieści się przy ulicy Kościelnej.