Powiat wołomiński

0

Powiat wołomiński - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Marki, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 96
Marki, Al. Piłsudskiego 93
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Markach – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zielonkowskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Rezerwat przyrody Śliże - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w północno-wschodniej części powiatu wołomińskiego, na terenie gminy Jadów (województwo mazowieckie).
Horowe Bagno – faunistyczny rezerwat przyrody w pobliżu Warszawy. Jego obszar administracyjnie zlokalizowany jest w granicach miasta Marki.
Radzymin, Polskiej Organizacji Wojskowej 1
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – klasycystyczny kościół z lat 1773-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą, według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 według projektu Konstantego Wojciechowskiego.
Kobyłka, Księdza Kazimierza Pieniążka 19
Ząbki, Marszałka Józefa Piłsudskiego 46
Telefon: +48 22 7816092
Kościół Świętej Trójcy w Ząbkach - powstały w 1939 roku kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Ząbkach koło Warszawy. Siedziba parafii pod tym samym wezwaniem.
Kościół Świętej Trójcy w Kobyłce pod Warszawą w stylu późnego baroku.
Słupno, Poprzeczna 21
Parafia Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie kobyłkowskim diecezji warszawsko-praskiej.