Wołomin

0

Wołomin – miasto powiatowe w woj. mazowieckim.

Warto zobaczyć

Wołomin, Aleja Nagórna 2
Wołomin, Kościelna 54
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu wołomińskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Wołomin, W. Nałkowskiego 17
Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, Dom nad łąkami – muzeum biograficzne w Wołominie w województwie mazowieckim, utworzone w 1992 r., poświęcone Wacławowi Nałkowskiemu i jego córce Zofii.
Wołomin, Kurkowa 35
Parafia rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski – należy do dekanatu wołomińskiego diecezji warszawsko-praskiej, metropolii warszawskiej. Powstała 1 września 1986 z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie, staraniem księdza Jana Sikory. Kościół został zbudowany w latach 1989-1997.
Wołomin, Generała Augusta Emila Fieldorfa 12
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wołominie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Warszawa diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Augusta Emila Fieldorfa 12.
Parafia św. Józefa Robotnika – parafia rzymskokatolicka w dekanacie wołomińskim, w diecezji warszawsko-praskiej. W parafii pracują księża Orioniści.