Powiat grodziski

0

Powiat grodziski - powiat ziemski w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Podkowa Leśna, Stawisko, Gołębia 1
Stawisko – nazwa majątku ziemskiego o powierzchni 18 hektarów, należącego w latach 1928-1980 do pisarza Jarosława Iwaszkiewicza, od 1980 siedziba Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, obecnie w granicach miasta Podkowa Leśna (województwo mazowieckie).
Grzegorzewice, Pałacowa 59
Telefon: +48468579803
Milanówek, Juliusza Słowackiego 6
Grodzisk Mazowiecki, Generała Leopolda Okulickiego 8 / Parkowa 1
Grodzisk Mazowiecki, Elizy Orzeszkowej 10
Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Grodzisku Mazowieckim. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1987. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku.
Grodzisk Mazowiecki, pl. Zygmunta Starego 2a
Kościół świętej Anny w Grodzisku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu grodziskiego archidiecezji warszawskiej.
Rezerwat przyrody im. Bolesława Hryniewieckiego – rezerwat przyrody położony na zachodnim skraju rezerwatu zamkniętego „Zaborów” utworzony w 1977 r. z inicjatywy Witolda Tyrakowskiego. Zajmuje powierzchnię 24,7 ha, jest otwarty dla turystów.
Rezerwat przyrody Skulski Las – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Żabia Wola w województwie mazowieckim. dokument powołujący – M.P. z 1984 r. Nr 17, poz. 125