Powiat grodziski - Religia

Grodzisk Mazowiecki, pl. Zygmunta Starego 2a
Kościół świętej Anny w Grodzisku Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu grodziskiego archidiecezji warszawskiej.
Grodzisk Mazowiecki, Elizy Orzeszkowej 10
Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Grodzisku Mazowieckim. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1987. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Ojrzanowie – parafia rzymskokatolicka w Ojrzanowie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w 1473. Obecny kościół parafialny pochodzi z XVI wieku, wybudowany w stylu późnogotyckim.
Milanówek, Tadeusza Kościuszki 41
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku – kościół rzymskokatolicki w Milanówku, położony przy ul. Kościuszki 41, wzniesiony w latach 1910–1912. Od 1928 kościół parafialny parafii św. Jadwigi Śląskiej. W 1981 wpisany do rejestru zabytków.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Milanówku – parafia rzymskokatolicka w Milanówku, należąca do dekanatu brwinowskiego archidiecezji warszawskiej i obsługiwana przez księży diecezjalnych. Obejmuje południową część Milanówka - część północna należy do parafii św. Jadwigi Śląskiej.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Żukowie - parafia Kościoła łacińskiego z siedzibą w Żukowie w dekanacie brwinowskim archidiecezji warszawskiej. Świątynią parafialną jest drewniany kościół pochodzący z XVI wieku.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Grodzisku Mazowieckim. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Parafia została erygowana w 1983. Obecny kościół parafialny pochodzi z lat 90. XX wieku.
Jaktorów, Warszawska 12
Parafia Świętej Rodziny w Jaktorowie - parafia należąca do dekanatu Żyrardów diecezji łowickiej. Erygowana w 1932. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Baranów, Armii Krajowej 55
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Baranowie - parafia należąca do dekanatu Wiskitki diecezji łowickiej. Erygowana w 1912. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia św. Jana Marii Vianeya w Książenicach - parafia rzymskokatolicka w dekanacie grodziskim archidiecezji warszawskiej, erygowana dekretem arcybiskupa metropolity warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza z dnia 19 czerwca 2012 roku, który wszedł w życie z dniem 24 czerwca 2012.
Cmentarz żydowski w Grodzisku Mazowieckim – został założony w drugiej połowie XVIII wieku. Przez pewien czas służył także Żydom zamieszkującym Warszawę.
Kościół Przemienienia Pańskiego – kościół parafii rzymskokatolickiej Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.