Powiat sochaczewski - Religia

Strony

Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 5
Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie - kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, zbudowany w latach 1948-1954 w stylu modernistycznym według projektu krakowskiego architekta Zygmunta Gawlika.
Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
Klasztor Sióstr Niepokalanek w Szymanowie – klasztor i Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie w województwie mazowieckim.
Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w stylu neobarokowym w Szymanowie pochodzi z XVII wieku. Do rozmiarów dzisiejszych został rozbudowany w latach 1893-1907.
Paprotnia, Świętego Maksymiliana Kolbe
Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium ("Gród Maryi"), położony na terenie archidiecezji warszawskiej, w miejscowości Paprotnia w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Klasztor, zajmujący powierzchnię 28 ha, znajduje się przy linii kolejowej Warszawa-Łowicz, w odległości ok.
Sochaczew, Sierpniowa
Cmentarz żydowski w Sochaczewie – został założony najprawdopodobniej na przełomie XV i XVI wieku (pierwsze wzmianki o nim pochodzą z drugiej połowy XVI wieku) i znajduje się przy obecnej ulicy Sierpniowej. Ma powierzchnię 2,8 ha. Pierwotnie służył jako miejsce pochówków także dla Żydów warszawskich.
Kozłów Biskupi, Nadrzeczna 2
Telefon: +48 517 017 737
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim - parafia należąca do dekanatu Sochaczew-Matki Bożej Nieustającej Pomocy diecezji łowickiej. Erygowana w 1226. Mieści się przy ulicy Nadrzecznej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Sochaczew, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie – parafia znajduje się na terenie dekanatu sochaczewskiego w diecezji łowickiej. Przy parafii swoją działność prowadzą: Oaza Młodzieżowa, schola młodzieżowa i dziecięca, chór parafialny, Koła Żywego Różańca.
Sochaczew, Trojanów, Aleja 600-lecia 86
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sochaczewie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sochaczew-św. Wawrzyńca diecezji łowickiej. Znajduje się w dzielnicy Sochaczewa - Trojanowie.
Sochaczew, Lazurowa 44
Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego – rzymskokatolicka parafia znajduje się na terenie dekanatu sochaczewskiego, diecezji łowickiej w Metropolii Łódzkiej.
Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach – parafia rzymskokatolicka usytuowana w Pilawicach. Należy do dekanatu św. Wawrzyńca w Sochaczewie, który należy z kolei do diecezji łowickiej.

Strony