Powiat wyszkowski - Religia

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto - sanktuarium maryjne znajdujące się w Gminie Wyszków.
Parafia Świętego Stanisława w Somiance – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Wyszków). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Wyszków, Białostocka
Kościół świętego Idziego w Wyszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wyszków diecezji łomżyńskiej.
Kościół pw. Świętej Anny – rzymskokatolicki kościół wybudowany został w 1890 roku jako kościół parafii św. Stanisława BM na terenie wsi Lubiel Nowy. Świątynia jest jednym z pięciu na terenie Mazowsza zachowanych kościołów transeptowych.
Brańszczyk, Jana Pawła II 26
Parafia św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Wyszków diecezji łomżyńskiej.
Wyszków, Kościuszki
Synagoga w Wyszkowie – zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, znajdowała się na rogu ulic Kościuszki i Wąskiej. Podczas II wojny światowej, w 1939 roku hitlerowcy zburzyli synagogę. Na jej miejscu stoi teraz sklep.
Kościół Świętej Trójcy w Niegowie – zabytkowy kościół w Niegowie wybudowany w latach 1863-1866 przez ks. Floriana Gieczyńskiego. Neoklasycystyczny kościół nie jest duży, ściany na zewnątrz pomalowane są na biało, wokół znajduje się niski płot. Okna są małe w kształcie łuków.
Kamieńczyk, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńczyku nad Bugiem – parafia rzymskokatolicka w dekanacie jadowskim diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Wyszyńskiego. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Rząśnik, Wyszkowska 50a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rząśniku – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Wyszków). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Długosiodło, Dąbrowszczaków 1
Parafia Świętego Rocha w Długosiodle – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji łomżyńskiej (Dekanat Ostrów Mazowiecka - Chrystusa Dobrego Pasterza). Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Wyszków, Tadeusza Kościuszki 19
Parafia rzymskokatolicka pw. św. Wojciecha w Wyszkowie BM należy do dekanatu Wyszków diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Powstała 8 maja 1982 z parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie. Obecny kościół murowany pw. NMP Częstochowskiej został zbudowany w latach 1993-2000.
Wyszków, Generała Władysława Sikorskiego 40
Parafia rzymskokatolicka św. Rodziny w Wyszkowie należy do dekanatu Wyszkowskiego diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Samodzielny Ośrodek Duszpasterski, czyli Rektorat pw.
Wyszków, Aleja Wolności 19
Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Wyszkowie-Rybienku Leśnym – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu radzymińskiego diecezji warszawsko-praskiej. Znajduje się w dzielnicy Wyszkowa, Rybienku Leśnym.