Powiat płocki - Religia

Strony

Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Starej Białej – świątynia w diecezji płockiej, w dekanacie płockim zachodnim.
Kościół Matki Bożej Różańcowej i świętego Stanisława Biskupa w Drobinie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Drobin, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu raciążskiego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Mikołaja w Nowym Duninowie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie gostynińskim. Została erygowana w XIV wieku.
Bielsk, Plac Wolności 20A
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Bielsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bielskiego diecezji płockiej. Jedyny rejestrowany zabytek wsi.
Kościół Matki Boskiej Anielskiej – kościół należący do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Znajduje się w mieście Wyszogród, w województwie mazowieckim.
Parafia św. Małgorzaty w Rokiciu - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie dobrzyńskim nad Wisłą.
Staroźreby, Kościelna 31
Parafia Świętego Onufrego w Staroźrebach - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie bielskim. Została erygowana około 1402. Mieści się przy ulicy Kościelnej, pod numerem 31.
Słubice, Wiślana 1
Kościół św. Marcina w Słubicach - kościół w diecezji łowickiej o wyznaniu katolickim. Zbudowany w 1791 roku, a poświęcony w 1854. Zbudowany z kamienia i cegły. Na samym szczycie wieży znajduje się zegar który założono w 2004 roku. Wieża kościoła wynosi 13 i pół metra wysokości nad ziemią.
Wyszogród, Rębowska 41
Kościół Świętej Trójcy w Wyszogrodzie – późnobarokowy rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Wyszogród, w województwie mazowieckim. Należy do dekanatu wyszogrodzkiego diecezji płockiej.
Gąbin, Warszawska 4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gąbinie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu gąbińskiego diecezji płockiej.

Strony