Powiat nowodworski - Religia

Cząstków Mazowiecki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Cząstkowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Cząstkowie Mazowieckim. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy ulicy Wyszyńskiego. Parafia została erygowana w 1996. Obecny kościół parafialny wybudowany w latach 90. XX wieku.
Nowy Dwór Mazowiecki, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim, w dekanacie nowodworskim, w diecezji warszawsko-praskiej. Erygowana w 1988 z parafii św.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu nowodworskiego diecezji warszawsko-praskiej.
Zakroczym, 18 Stycznia 2
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Zakroczymiu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zakroczymskiego diecezji płockiej.
Kościół pw. św. Doroty w Cieksynie - katolicki kościół położony jest w województwie mazowieckim, w powiecie nowodworskim, w gminie Nasielsk, w Cieksynie.
Cerkiew św. Aleksandry w Stanisławowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Warszawa diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin Twierdza, Szpitalna 69
Parafia św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie - Twierdzy – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie zakroczymskim. Obejmuje swoim zasięgiem osiedle Modlin Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim.
Zakroczym, Ojca Honorata Koźmińskiego 36
Kościół świętego Wawrzyńca i klasztor kapucynów – zespół klasztorny należący do prowincji warszawskiej zakonu braci mniejszych kapucynów. Znajduje się w Zakroczymiu, w województwie mazowieckim.
Cmentarz-mauzoleum Palmiry – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939-1943, zlokalizowany na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.
Zakroczym, Ojca Honorata Koźmińskiego 36
Nasielsk, Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury 1
Kościół świętego Wojciecha w Nasielsku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu nasielskiego diecezji płockiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo mazowieckie (pol.). 30 września 2014. .
Nowy Dwór Mazowiecki, Stefana Czarnieckiego 13
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Starym – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie zakroczymskim. Obejmuje swoim zasięgiem osiedle Modlin Stary w Nowym Dworze Mazowieckim.
Leoncin, Plac Romana Kobendzy 5
Telefon: +48227856583
Parafia Świętej Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Leoncinie – parafia rzymskokatolicka w Leoncinie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Mieści się przy placu Romana Kobendzy. Parafia została erygowana w 1674. Obecny kościół parafialny wybudowany w latach 1881-1885.
Pomiechowo, Mazowiecka 2
Parafia św. Anny w Pomiechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie zakroczymskim.